Haber 7

Erdoğan-Putin zirvesinde tarih belli oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin zirvesinde tarih belli oldu. İki liderin Pazartesi günü Soçi'de bir araya geleceği ve Suriye konusunda görüşeceğini bildirdi.
GİRİŞ 14.09.2018 11:12 SİYASET
Metin Boyutu
Erdoğan-Putin zirvesinde tarih belli oldu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret için geldiği Pakistan’ın başkenti İslamabad’da Pakistan Dışişleri Bakanı Shah Mehmood Qureshi ile ortak basın toplantısı düzenledi.Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Çavuşoğlu İdlib konusunda şunları söyledi;

SİYASİ ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 
"En son Tahran zirvesinde de çabalar sarf ettik. Son günlerde farklı ülkeler ve Suriye'deki aktörlerle temastayız. Burada terörle mücadelede görev almaya hazırız. Siyasi çözüm istiyoruz, işbirliğine hazırız. Ama burada terörle mücadele kisvesi altında, kadın, çocuk, sivil kim varsa saldırılmasına karşıyız.

ERDOĞAN VE PUTİN GÖRÜŞECEK

Biz temaslarımızı devam ettireceğiz ve önümüzdeki günlerde İran ve Rusya ile görüşmeleri sürdüreceğiz. Pazartesi günü Cumhurbaşkanımız Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir görüşme gerçekleştirecek."

SOÇİ'DE GÖRÜŞECEKLER

İki liderin pazartesi günü Soçi'de bir araya geleceği öğrenildi.
 

Yorumlar

2
 • defolsunlar

  7 ay önce Şikayet Et rusya ve iran suriyede kraldan çok kralcılık yapıyor. suriyeye türkiyenin sınırı var. rusyanın yok, abd nin yok. abd ve rusya suriyeden çekilmeli, giderkende cinayet silahlarını da alıp gitmeliler.
  Toplam beğeni
 • izmir-dobracı

  7 ay önce Şikayet Et rusya destekli bir operasyon yapacağız dibimizdeki idlibi, iblislere kaptırmayacağız operasyon yakındır hazır olun
  Toplam beğeni
  • vatansever

   7 ay önce Şikayet Et inşallah, sonra da deyri-zor a
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.