Haber 7

Konsolosluktaki aramayı yapacak kişi belli oldu

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın S.Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda ortadan kaybolması ile ilgili ‘İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu' tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Konsoloslukta yapılacak aramayı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz’ın yöneteceği öğrenildi.
GİRİŞ 09.10.2018 21:53 SİYASET
Metin Boyutu
Konsolosluktaki aramayı yapacak kişi belli oldu

ABD'deki bir gazetede köşe yazıları kaleme alan Suudi Arabistan vatandaşı 60 yaşındaki Cemal Kaşıkçı 2 Ekim günü evlilik işlemleri için Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na gitmiş 13.20'de binaya girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı.

Kaşıkçı ile evlilik hazırlıklıkları yapan H.C. nişanlısının konsolosluktan çıkmaması üzerine yakınlarına bilgi vermişti.
 
Aynı akşam olayın emniyet birimlerine bildirilmesi ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlarılan soruşturmanın Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütüldüğü öğrenildi. Soruşturma çerçevesinde Konsoloslukta ve bazı konsolosluk yerleşkelerinde gerçekleştirilecek aramayı da bizzat Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan sorumlu Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz'ın yöneteceği belirtildi. Başsavcı Vekili Yılmaz'a bir savcının eşlik edeceği kaydedildi.
 
Savcılığın 2 Ekim günü Riyad'dan istanbul'a gelen ve daha sonra aynı gün Mısır ve Dubai'ye giden iki jet ve bu netle gelen 15 kişi ile ilgili araştırmayı da sürdürdüğü öğrenildi. 

 

Yorumlar

2
 • Cengaver

  10 ay önce Şikayet Et Abi adamı asitte eritip lağıma bırakmışlardır çoktan
 • aslan

  10 ay önce Şikayet Et hayret edici bir haber ati alan uskudari gecti birinci gundu aramak hatta iki saat sonra aramakti adam toz biberi yaptilar izi tozu kalmadi is bitti ne bulacakmiski zaman kaybindan baska bir sey degil insan bu kadar saf olmaz gercekci olun
  Toplam beğeni
 • kadir

  10 ay önce Şikayet Et yav arkadaş adamlar öldurdukleri adamı orda bırakırlarmı parçalayıp çıkarmışlardır.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.