Haber 7

Erdoğan: Atatürk'ün vasiyetini yerine getirin

Başkan Erdoğan Macaristan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan 'Atatürk’ün vasiyetinin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hiç değildir dedi.
GİRİŞ 11.10.2018 01:24 SİYASET
Metin Boyutu
Erdoğan: Atatürk'ün vasiyetini yerine getirin

Başkan Erdoğan, CHP’den gelen Kaşıkçı olayıyla ilgili açıklamalar için de, “Türkiye’yi ana muhalefet idare etmiyor, onlar kendi işlerine baksın” dedi. 

CHP’NiN iŞ BANKASI HiSSELERi HAZiNE’YE  

 

 

Erdoğan, “Atatürk’ün vasiyetinin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hiç değildir” dedi. 

Başkan Erdoğan, Türkiye İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin MHP ile birlikte TBMM’de yapılacak yasal bir düzenleme sonucu Hazine’ye devrini gerçekleştirmeyi düşündüklerini açıkladı. Erdoğan, Atatürk hisselerinin şahıslara ve CHP’ye ait bir hak olmadığını söyledi.  

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle: 

“Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Biliyorsunuz, mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada Yönetim Kurulu’na CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim Kurulu’na gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. 

MHP’YLE BİRLİKTE YAPARIZ 

Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.” 

Yorumlar

11
 • bülent

  10 ay önce Şikayet Et bu bankanın kurulması Atatürk'ün şahsi geliri ile yapılmadı ki, tabi ki hazineye devredilmeli..
  Toplam beğeni
 • tokatlı

  10 ay önce Şikayet Et geç bıle kalındı
  Toplam beğeni
 • TR- SAKARYA

  10 ay önce Şikayet Et aynen, %100 destekliyorum REIS
  Toplam beğeni
 • Mutlu

  10 ay önce Şikayet Et Doğru karar
  Toplam beğeni
 • Musafir

  10 ay önce Şikayet Et Hazineye devri sadece 50 yıl satılmama şartı ile olsun
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.