Haber 7

Öztürk Yılmaz kimdir?

Son olarak katıldığı televizyon programında ezanın Arapça okunmasından rahatsız olduğunu itiraf ederek büyük tepki çeken CHP milletvekili Öztürk Yılmaz kimdir? Yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Öztürk Yılmaz nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte biyografisi...
GİRİŞ 09.11.2018 13:33 SİYASET
Metin Boyutu
Öztürk Yılmaz kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili olan Öztürk Yılmaz 19 Eylül 1970 senesinde dünyaya gelmiştir. Aslen Ardahanlı olan Yılmaz Türk diplomat, büyükelçi ve siyasetçidir. Evli ve 3 çocuk babası olan Öztürk iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 

 

SİYASİ KARİYERİ

Ardahan Lisesi ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun sonra 1996 yılında girdiği Dışişleri Bakanlığı'nda sırasıyla Balkanlar, AGİT, Orta Doğu, Orta Asya ve Kafkasya Daireleri'nde Daire Başkanı, daha sonra da Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yaptı.

3 Eylül 2015 tarihinde bu görevinden istifa ederek 26. dönem TBMM seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ardahan 1. sıra milletvekili adayı oldu. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan erken genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden 26. Dönem Ardahan milletvekili seçildi. 24 Ocak 2016 tarihi itibarıyla CHP Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

 

 

Yorumlar

12
 • Fehmi

  5 ay önce Şikayet Et Konsolosluk muhasebecisi olarak kendini tanıtıp kurtaran kişi değil midir?
 • enes demir

  5 ay önce Şikayet Et fitrat değişir sanma kan yine aynı kandır
  Toplam beğeni
 • Diriliş

  5 ay önce Şikayet Et Kim olduğunu çok merak etmiyoruz ki niye bize tanıtıyorsun biz onu muhasebesi Kenan olarak biliyoruz
  Toplam beğeni
 • hanife

  5 ay önce Şikayet Et Mezun Olduğun Okulu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.
  Toplam beğeni
 • Gurbetci

  5 ay önce Şikayet Et Adam olamadiktan sonra neye yarar
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.