Haber 7

HDP'nin Van ve Mardin adayları belli oldu

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç: - "Yerel seçimlerde Van Büyükşehir Belediyesi için HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ile MYK üyesi Mustafa Avcı'yı, Mardin Büyükşehir Belediyesi için Ahmet Türk ve Figen Altındağ'ı aday olarak belirledik" dedi.
GİRİŞ 09.01.2019 16:20 SİYASET
Metin Boyutu
HDP'nin Van ve Mardin adayları belli oldu

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Saruhan Oluç, "Yerel seçimlerde Van Büyükşehir Belediyesi için HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ile MYK üyesi Mustafa Avcı'yı, Mardin Büyükşehir Belediyesi için Ahmet Türk ve Figen Altındağ'ı aday olarak belirledik." dedi.

 

 

Partisinin belediye başkan adaylarının belirlenmesi ve açıklanması gündemiyle toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken, genel merkezde düzenlediği basın toplantısında Oluç, parti içerisindeki "eş başkanlık modeli"nden dolayı her belediye için biri kadın olmak üzere iki aday belirlediklerini söyledi.

Oluç, Van Büyükşehir Belediyesi için HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ile MYK üyesi Mustafa Avcı'yı, Mardin Büyükşehir Belediyesi için Ahmet Türk ve Figen Altındağ'ı aday olarak belirlediklerini ifade etti. 

 

 

HDP'nin şu ana kadar belirlediği il belediye başkan adayları ise şöyle: 

"Kars Belediyesi: TBMM Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen/Hatice Orhankazi

Muş Belediyesi: Sibel Genç/Sırrı Sakık

Batman Belediyesi: Songül Korkmaz/Sabri Özdemir

Bitlis Belediyesi: Zekiye İlbasan/Faruk İşler"

HDP'de, ayrıca 35 ilçe ve belde belediyesi başkan adayı da tespit edildi. 

Başta Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin olmak üzere diğer büyükşehir belediyelerinde gösterilecek adayların belirlenmesine ilişkin soru üzerine Oluç, bu illerde aday olarak gösterilecek isimlerin de bugünkü toplantıda görüşüldüğü dile getirdi.

Oluç, ocak ayı sona ermeden tüm adayların belirlenmesine yönelik çalışmaları tamamlamayı planladıklarını ifade ederek, aday gösterilen isimleri düzenleyecekleri aday tanıtım toplantısıyla duyuracaklarını kaydetti.  

Yorumlar

4
 • kayserili

  6 ay önce Şikayet Et mardin mardin ah mardin.
 • Memleketim

  6 ay önce Şikayet Et İnşâAllah hiç biri kazanamaz inşâAllah
 • urfalı

  6 ay önce Şikayet Et ırkçılığa gerek yok.Bölücü eylem ve işlemlerde Belediye Kanunu devreye girecektir.
  Toplam beğeni
 • yağız gökay

  6 ay önce Şikayet Et maalesef ahmet türk mardinde banko alır..
 • öztürk

  6 ay önce Şikayet Et Hani Ahmet türk hastaydı, ölüyor diye reis affetti. Raporda imzası olan doktorlar soruşturulsun. Alaattin çakıcı örneğinde olduğu gibi. Ysk sicili temiz olmayanların adaylıklarını kabul etmesin. En baştan tedbir alsın.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.