Haber 7

Bahçeli'den MYK'da 'Beka' vurgusu

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin MYK toplantısına katıldı. Edinilen bilgiye göre Bahçeli toplantıda, "Bana 'belediye mi, beka mı' derseniz, 'beka' derim" diye konuştu.
GİRİŞ 09.01.2019 17:43 SİYASET
Metin Boyutu
Bahçeli'den  MYK'da 'Beka' vurgusu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merkez Yönetim Kurulu  (MYK) üyelerini, yerel seçim çalışmaları kapsamında, milletvekili olmayanlar  başta olmak üzere illerde görevlendirecek.  Bahçeli başkanlığında parti genel merkezinde yerel seçim gündemiyle  toplanan MYK, bir saat sürdü.

 

Edinilen bilgiye göre, Bahçeli toplantıda, Türkiye'de 15 Temmuz'dan  bugüne siyasi, sosyal ve ekonomik alanda yaşananları değerlendirdi.

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerinin hem Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi'nin kökleşmesi hem de Cumhur İttifakı'nın başarısı için önemine  dikkati çeken MHP lideri Bahçeli, "x y=z" formülüne değinerek, bunun sağlanması  gerektiğinin altını çizdi.

 

 AK Parti ile 30 büyükşehirde seçim ittifakı yapılacağını anımsatan  Bahçeli, ittifak kapsamında olmayan 51 ilde ise yarışın edep ve adaba uygun  olması konusunda uyarılarda bulundu.

"BELEDİYE Mİ, BEKA MI?"

Bahçeli, "Niye orayı, şurayı, burayı aldık, almadık" şeklinde tezvirat  ve dedikodulara aldırış edilmemesini isteyerek, "Bana 'belediye mi, beka mı'  derseniz, 'beka' derim." ifadesini kullandı.

Büyükşehirlerin oy oranı analizlerinin de yapıldığı toplantıda,  Bahçeli, MYK üyelerine, yerel seçim çalışmalarında milletvekili olmayanlar başta  olmak üzere, illerde görevlendirilecekleri bilgisini verdi.

Bu arada Bahçeli, birkaç gün içinde diğer adayların belirlenmesinin  ardından, yine seçim gündemiyle il başkanlarıyla bir araya gelecek.

Yorumlar

1
  • Ahmet

    6 ay önce Şikayet Et Allah razı olsun Sayın Devlet Bahçeli'den.
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.