Haber 7

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu bir beka meselesi!

"2018 Yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri" töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Kültür sanat alanını en az terörle mücadele, dış politika gibi önemli bir beka meselesi olarak görüyorum. " dedi.
GİRİŞ 10.01.2019 14:29 SİYASET
Metin Boyutu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu bir beka meselesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 2018 Yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri töreninde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle

 

Rahmetli Menderes müzikte de yasakları kaldırarak milletin adamının olduğunu göstermiştir.Ödül vereceğimiz sanat kurumunun başına emin Ongan’ın eklenmiş olmasını vefa örneği olarak adlandırıyorum. Ara güler, gerçek bir beyfendiydi. Uluslararası alanda bayrağımızı temsil eden kültür sanat insanlarının her birini tebrik ediyorumBir toplumda sanat ve edebiyat felç olmuşsa ortak değerlerin yaratılması zordur. Gelişmiş bir mimari anlayışı yoksa özgün kimlik yansıtması beklenemez. Kültür sanata önem veren devletler tarihin sayfalarında kadim bir medeniyet olarak kaydedilme şerefine nail oluyor.Sadece maddi varlıklarla hüküm süren toplumlar tarihte kalıcı izler bırakamadı. Bize düşen görev devraldığımız medeniyet hazinesine yaraşır şekilde davranmak.

KÜLTÜR VE SANATA İHTİYACIMIZ VAR

Nasıl adlandırılmış olursa olsun, coğrafyamızın birikimini değere dönüştüren, insanı merkeze alan sanat eserleri yeryüzündeki varlığımızı daha da anlamlı kılmıştır. Bizim sanatımızda mimari eserimiz sadece mimari eser değil, taştan ahşaptan daha fazladır. Hangi sanat dalında olursa olsun devletimize düşen nitelikli üretimi sağlamaktır. Bize göre bu topraklardaki birlik, beraberlik ve muhabbetin gerisinde kültür ve sanat alanındaki eşsiz zenginliğimiz bulunuyor. Malvarlığımızı korumak ve geleceğe taşımak için kültür ve sanata ihtiyacımız var. Sorumluluk üstlendiğimiz her yerde bu konuya ehemmiyet verdik. 

BEKA MESELESİ OLARAK GÖRÜYORUM

Hükümetlerimiz döneminde kültür sanat alanına özel önem verdik. Kültür ve sanat insanlarımızla sürekli istişare içinde olmaya ihtimam gösterdik. Buna rağmen, geçtiğimiz 16 yıla baktığımda kültür-sanat alanında yeteri kadar mesafe kat edemediğimizden dolayı hep hayıflanırım. En az terörle mücadele, dış politika gibi önemli bir beka meselesi olarak görüyorum. 

Yorumlar

2
 • Vatandaş

  6 ay önce Şikayet Et Ülkesine ve kendi değerlerine yabancı olan öğrenci yetiştirenler göz ardı edilmemeli. Zira bu da beka sorunu.
  Toplam beğeni
 • vatandaş

  6 ay önce Şikayet Et içme sularında aşırı derecede mikrop saptanmış buna birilerinin el atması gerekiyor
  Toplam beğeni
 • düşünen.

  6 ay önce Şikayet Et hint filimlerine bakıyoruz kendi inanları ve ve kültürlerini okadar objektif aktarıyorlarki bizde niçin böyle bir filim yapılmıyor diye insan hayıflanmadan edemiyor. bizimkiler rank kavgası ile meşgul. verdiğimiz vergilerle maaşını alanlarad artık dinimizi aşağılayan filimler istem,iyoruz .
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.