Haber 7

CHP Maltepe sokağa döküldü: Adalet istiyoruz!

Kılıçdaroğlu’nun adı yolsuzluklarla anılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı yeniden aday göstermesine tepkiler büyüyor. Protesto için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen CHP’liler, “Hak, hukuk, adalet” sloganları attı. Eski İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, adaylık kriterlerinin toplum vicdanını rahatsız ettiğini söyledi.
GİRİŞ 10.02.2019 06:45 SİYASET
Metin Boyutu

Adı yolsuzlukla anılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın tekrar CHP'nin Maltepe Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından istifa kararı alan CHP Maltepe İlçe Teşkilatı Ankara'ya yürüyüşüne devam ediyor. Pendik İDO iskelesi’nin önünde bir araya gelen grup, "Hak, hukuk, adalet" şeklinde sloganlar atarak Tuzla istikametine doğru yürüyüşe geçti. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, CHP'nin eski İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, yürüyüşün temel amacının “Temiz toplum, temiz siyaset” sloganı olduğunu söyledi.

 

 

GENEL MERKEZ GEREKENİ YAPSIN

Aday belirleme kriterlerinin toplum vicdanını rahatsız ettiği için böyle bir yürüyüş başlattıklarını söyleyen Otlu, “Parti bünyesi ve MYK'dan geçememiş, Maltepe örgütünün ve kamuoyunun desteğini alamamış bir adayla biz genel anlamda sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyoruz. Bundan dolayı da tavrımızı ortaya koyduk” dedi. CHP'nin Siverek Belediye Başkanlığı’na Mehmet Fatih Bucak'ın aday gösterilmesine de değinen Otlu, şöyle konuştu: “Bizim talebimiz bir an önce Siverek ve Maltepe başta olmak üzere MYK'nın gerekli kararı almasıdır.”

 

 

Yorumlar

38
 • HalitBinVelit

  5 ay önce Şikayet Et Türkiyeye yapılacak Projelerle ,Sosyal Hizmetlerle değilde? Patates,Soğan,Domatesle İktidar indirmeye kalkan Zihniyetler! :)).
 • Sedat

  5 ay önce Şikayet Et Daha cok yurursunuz.....
  Toplam beğeni
 • HalitBinVelit

  5 ay önce Şikayet Et Bebek katillerini Seçimlerde Meclise sok, Yerel seçimde bile İttifak Yap?... Amerika bile Pkk.ya bu kadar yardım edemezdi?.
  Toplam beğeni
 • HalitBinVelit

  5 ay önce Şikayet Et Sözde Adalet için Teröristlerle Ankaradan İstanbula Yürüyen Kılıçdaroğlu? Asıl kendi Partisinde Adaleti sağlasın!? :)
  Toplam beğeni
 • ATILLA TURK

  5 ay önce Şikayet Et bu chpnin yakinda ici tamamen bosaltilip kapatilmasida yakindir ha bunu kim yapacak söyleyeyim yine chpliler yapak bay chpkk yani chpnin basindaki kisin isminin kisaltilmisi aynen böyle okunuyor uzaktan bakin oda zaten isminin hakkini veriyor CHPKK heygidi yaratatnim dagina göre kar veren yaratanim bu kk nin chpnin basinda gitmemesinin bir nedeni var kesin cünkü garip bir seyler ceviroyor kesin türkiye aleyhine vede bu orata cikacak diye korkusu var koltuga 404 gibi yapisti onu orya yapistiranlar bile artik kaldiramiyorlar cünkü üstunde pkkduryor ona baski yapiyor mesele uzun kurcalamayalim neyse
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.