Haber 7

İyi Parti'nin Bakırköy adayı: CHP'ye hezimeti yaşatacağız

CHP ile İP arasındaki ittifakta çatlak başladı. İP'in Bakırköy adayı CHP'ye seçimde hezimeti yaşatacaklarını savundu.
GİRİŞ 10.02.2019 11:36 SİYASET
Metin Boyutu
İyi Parti'nin Bakırköy adayı: CHP'ye hezimeti yaşatacağız

CHP ile İyi Parti protokol imzalayarak Millet İtitfakı'nı 31 Mart seçimlerine taşıma kararı aldı. Ancak bazı bölgelerde anlaşamayan iki parti arasında zaman zaman gerginlikler yaşanıyor.

 

 

İTTİFAKTA İŞLER KARIŞTI

Zaten kendi içinde zor bir süreç yaşayan CHP, İyi Parti'nin sert eleştirilerine maruz kalıyor. İstanbul'da 2014 yerel seçimlerini CHP'nin kazandığı Bakırköy'de ittifakı çatlatacak açıklamalar yapılıyor.

 

 

"BAKIRKÖY'DE CHP'Yİ YENECEĞİZ"

İyi Parti'nin Bakırköy adayı Ateş Ünal Erzen, mevcut CHP'li Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nu ve İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

Erzen, mart ayında yapılacak seçimlerde CHP'ye hezimeti yaşatacaklarını savundu.

"BAKIRKÖY BENİ UYUTMUYOR"

İyi Partili Erzen, "Bakırköy'ün son dönemdeki hali, geceleri beni uyutmuyor. Bakırköy'ün son 5 yıllık halini gördükçe, duydukça ve dinledikçe çok üzülüyorum. Bakırköy'ün imajı bozuldu. Biz göreve geldiğimizde, Bakırköy'ün son 5 yılını sorgulayacağız ve Bakırköylüler her şeyi bilecek." ifadelerini kullandı.

"BAKIRKÖY ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE YÖNETİLMİYOR"

Erzen, CHP'li rakibi Kerimoğlu'nu ima ederek, "CHP'nin tüzel kişiliğine hiçbir zaman karşı değilim ancak Bakırköy'ün sosyal demokrat ve Atatürkçü düşünceyle yönetildiğine inanmıyorum" dedi.

"CANAN KAFTANCIOĞLU NEDEN İSTİFA ETTİ SANIYORSUNUZ"

Konuşmasının ardından soruları da yanıtlayan Erzen'in, bir gazetecinin, "İlçede yapılan anketlerde olumsuz sonuçlar alındığı, ancak halka rağmen Bülent Kerimoğlu'nun tekrar aday gösterildiği söyleniyor. Bu konuda ne dersiniz?" sorusu üzerine ise CHP İstanbıl İl Balkanı Canan Kaftancıoğlu'na atıf yaparak şu yanıtı verdi:

"Bu soruya; ‘Canan Kaftancıoğlu sizce neden istifa etti?' cevabını versem sanırım yeterlidir. Kaftancıoğlu, Bakırköy'ü kaybeden bir il başkanı olmamak için istifa etti."

Yorumlar

30
 • Hirsizlik

  6 ay önce Şikayet Et Devlet memurluvu arac mauyeneleri ve asgari ucret simli hirsizliklar kaldirilsin.
  Toplam beğeni
 • Serhan Mukan

  6 ay önce Şikayet Et Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen , fetö montajı Kılıçdaroğlu CHP sinin pkk uzantısı HDP ile ittifak yapmasına tepki göstererek partisinden istifa ederek bağımsız ve ya DSP den aday olacağı kulislerde konuşuluyor. Eskişehir halkı HDP ile ittifak kuran Kılıçdaroğlu CHP sine kesinlikle oy vermez.
  Toplam beğeni
 • misafir

  6 ay önce Şikayet Et Mreal teyze İçişleri Bakanıyken Ohal vardı.Her 20 Km'de kontrol yapılırdı.Uyuşturu trafiğinden de geçilmiyordu.
  Toplam beğeni
 • Malatyam

  6 ay önce Şikayet Et Ateş Ünal erzen daha önce chp'nin Bakırköy belediye başkanı değilmiydi?
  Toplam beğeni
 • M.Ali Efendioğlu

  6 ay önce Şikayet Et Sizi gidi vesayet severler, dizi gidi rolcüler? Bizde inandık, UNUTTUK bu renkten renge savruluşunuzu her yere uyum sağlayışınızı, daldan dalalığınızı ÖYLE Mİ?..
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.