Haber 7

Guaido'nun Türkiye iddiasına Erdoğan'dan cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında, Guaido'nun ortaya attığı 'Maduro'ya yakın bazı isimler Türkiye'ye kaçtı' iddiasına tepki gösterdi. Erdoğan, 'Guaido daha Türkiye'yi tanımıyor, burayı kabile devleti sanıyor, ama bazı şeyleri bu süreçte öğrenecek' dedi.
GİRİŞ 27.02.2019 00:10 SİYASET
Metin Boyutu
Guaido'nun Türkiye iddiasına Erdoğan'dan cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV - Star TV ortak yayınında, Venezuela konusunda yaptığı değerlendirmede Maduro'ya desteğini yineledi.

 

 

Erdoğan şöyle konuştu:

"İNSAN UTANIR YA!"

 

 

Şu gerçeği görmek lazım. Bir defa Maduro seçilmiş bir liderdir. Guaido seçilmiş bir lider değildir, o Meclis Başkanlığı'na gelmiş birisidir. Ne yazık ki, onu oraya eyalet valisi gibi atama gayretleri var.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ...

İnsan utanır ya. Sen seçimle oraya gelmedin ki. Seni birisi oraya atıyor. Senin demen lazım ki, "ben seçilerek gelmedim, ben bu göreve talip olamam" demen gerekir.

Diyorlar ki, "açlık, sefalet falan.." Ben daha kısa süre önce oradaydım. Öyle bir şey yok.

"GUAIDO TÜRKİYE'Yİ DAHA TANIMIYOR, ÖĞRENECEK"

Guaido'nun, Maduro'ya yakın bazı isimlerin Türkiye'ye kaçtığı iddiasına da tepki gösteren Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Benim ülkeme Venezuela'dan kaçıp gelen herhangi bir kimse yok. Aramızda ticari ilişkiler var. Bu çerçevede oradan yetkililer gelir, görüşmelerini yapar. Guaido Türkiye'yi tanımadığı için, Türkiye'yi kabile devleti sanıyor. Bazı şeyleri öğrenmesi lazım. Devlet adamı olmak öyle kolay değil. Umarım bu süreçte bazı şeyleri öğrenir diye düşünüyorum."

Yorumlar

21
 • Okanx34

  9 ay önce Şikayet Et Bu guadio inek sabana benziyor
  Toplam beğeni
 • Hamdi

  9 ay önce Şikayet Et Sayın cumhur reisim kuklalar ne yapsınlar işte velinimetleri ne derse onu yapıcaklar bunların hepsinde gördük türkiyeye laf sokmazlarsa kendilerini begendiremezler
  Toplam beğeni
 • hasan

  9 ay önce Şikayet Et guaido ne tanıyor ki zaten, bizim kılıçdaroğlundan farkı ne ola...
  Toplam beğeni
 • ALİ

  9 ay önce Şikayet Et Emperyalistler, para baronları artık aşikar bir şekilde dünyaya şekil vermeye çalışıyorlar. Ya Rab sen bu kafirlerin, zalimlerin zelil, perişan olduğu günde bizim de payımızın olmasını nasip eyle.
  Toplam beğeni
 • izmir-dobracı

  9 ay önce Şikayet Et darbe gerçekleşirse maduro hükümeti siizn gibi hain-darbecisever-ikiyüzlü abd yalakasının yaltakçısının yanında kalacağıba afrikaya dahi gider şerefiyle yaşar onlar yine türkiyeye gelebiliyor şanı şerefi var koskoca abd ye direniyor sen gelsen seni almayız bile gauido milletini satanı biz almıyoruz
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.