Haber 7

İbrahim Kalın'dan 'İstiklal Marşı' krizine ilişkin sert tepki!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Mardin'de yaşanan İstiklal marşı krizine ilişkin sert açıklamalarda bulundu.
GİRİŞ 18.04.2019 19:50 SİYASET
Metin Boyutu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Beştepe'deki kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Kalın Mardin'deki İstiklal marşı krizine ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

 

 

Muhabirin "HDP'li Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün ilk meclis toplantısında İstiklal Marşı'nın okunmamış olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusu üzerine Kalın şunları söyledi;

"Mardin'de yaşanan bu hadise bildiğiniz gibi AK Partili belediye başkanı arkadaşımızın ikazı üzerine düzeltildi ve daha sonra okundu.

 

 

Böyle bir ikazla düzeltilmesi bile sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği beka meselesini malesef teyid etmiştir.

"BU TAVIR MARDİNLİ'Yİ İNCİTMİŞTİR"

İstiklal Marşı bütün şehirlerimizin marşıdır. Buna karşı doğal refleksin ne olması gerekir? İnsanların bunu ruhlarında hissetmesi ve okunmalıdır, bu tavır Türkiye'yi, Mardin'i, Mardinli'yi incitmiştir.

Kadim Mardin şehrinin o çok renkli, çok dilli ama milli ve yerli ruhunu düşündüğünüzde Mardinliyi incitmiştir. Doğal refleksin bu olması zihin kodlarında ne tür hataların, sıkıntıların olduğunu göstermektedir. Bundan gocunanlar varsa kendilerini muhasebeye çekmeleri gerekmektedir. dedi.

Yorumlar

17
 • Emekli ... Mensubu

  4 ay önce Şikayet Et Teröre destek veren kişi ve yataklık yapan yakınları; mal varlıklarına el konularak sınır dışı edilecekler! Kamuoyu biraz beklemeli, teknik ayrıntılar hazırlanmaktadır!
  Toplam beğeni
 • eMEKLİ

  4 ay önce Şikayet Et Her şeyde bir hikmet vardır. Hainlerin tek tek belirlendiği bir süreçten geçiyoruz. Türkiye; terörist ve sempatizanlarını, makul bir zamanda sınır dışı edecektir. Bu doğrultuda devlette bir çalışma vardır. Halkımız müsterih olsun, satılık ve satılmışlar uşaklık yaptıkları ülkelere bir daha dönememek kaydıyla sınır dışı edileceklerdir! Bu büyük ülke sayıları belli çapulcuya pabucunu bile bırakmaz!
  Toplam beğeni
 • gökhan ay

  4 ay önce Şikayet Et Başka ülkede yapsalar bu hareketi,öğleden sonrayı göremez bu hainler.
  Toplam beğeni
 • Zeki

  4 ay önce Şikayet Et hasta bir başkan nasıl görev yapacak evinde otursun içkisini evinde içsin
  Toplam beğeni
 • misafir

  4 ay önce Şikayet Et herkes ektiğini biçer
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.