Haber 7

Ekrem İmamoğlu'ndan çok tartışılan genelge!

Ekrem İmamoğlu, yayınladığı genelgede dışarıdan üç kişiyi, inceleme ve araştırma yaptırma adı altında Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının tüm elektronik veri tabanı ve altyapısını kopyalamakla yetkilendirdi. Tepki çeken bu hamle hayata geçerse İstanbul'un tüm mahrem ve istihbari bilgileri kopyalanmış olacak ve mazbata iptal edilse dahi bu bilgiler İmamoğlu'nda olacak.
GİRİŞ 19.04.2019 01:00 SİYASET
Metin Boyutu
Ekrem İmamoğlu'ndan çok tartışılan genelge!

Üst düzey bir devlet yetkilisinden edinilen bilgiye göre Ekrem  İmamoğlu, yayınladığı genelgede hiçbir ihbar veya şikayet bulunmadığı halde, müfettişleri ve uzman sıfatıyla dışarıdan üç kişiyi, inceleme ve araştırma yaptırma adı altında Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının tüm elektronik veri tabanı ve altyapısını kopyalamakla yetkilendirdi.

 

İnceleme ve araştırmanın dışında, İmamoğlu’nun imzasını taşıyan genelge ile verileri ‘kopyalama’ yetkisi vermesi de dikkat çekti.

İBB'DEN KOPYALANACAK VERİ TABANINDA YER ALANLAR

 

- MİT tesislerinin tüm detayları
- Askeri tesislerin tüm detayları
- Cumhurbaşkanlığı dahil tüm devlet kurumlarının İstanbul yerleşkelerinin detayları da bulunmaktadır.

İMAMOĞLU'NUN AMACI NE?

Hiçbir şekilde güvenlik soruşturmasından geçmemiş 3 kişiyi belediyenin tüm veri tabanını kopyalaması için resmi yazı yazan Ekrem İmamoğlu büyük tepki topladı.

Tepki çeken bu hamle hayata geçerse İstanbul'un tüm mahrem ve istihbari bilgileri kopyalanmış olacak ve mazbata iptal edilse dahi bu bilgiler İmamoğlu'nda olacak.

AK PARTİLİ VEKİLDEN TEPKİ

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Güler 'İmamoğlu hiçbir şekilde güvenlik soruşturmasından geçmemiş 3 kişiyi belediyenin tüm veri tabanını kopyalaması için resmi yazı yazdı. İmamoğlu yayınladığı genelgede hiç bir ihbar veya şikayet bulunmadığı halde, müfettişlere ve uzman sıfatıyla dışarıdan üç kişiyi, inceleme ve araştırma yaptırma adı altında Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının tüm elektronik veritabanı ve altyapısını kopyalamakla yetkilendirdi' dedi.

Güler sözlerine "Kamu kuruluşunda görevlendirme koşulları bellidir. Belediyemiz müfettişlerinden belediyemiz çalışanlarından veya dışarıdan görevlendirilecek 3 uzman ile belediyemiz ve bağlı kuruluşlarının elektronik veri tabanlarında her türlü araştırma yapılması... Siz belediye çalışanlarının dışından herhangi bir kişiyi elektronik veri tabanı için nasıl görevlendirebilirsiniz, hangi yetkiyle? Belediye başkanı değil ne olursanız olun. Herhangi 3-5 kişiyi görevlendirebilir misiniz? Kamunun siber güvenliği açısından nasıl böyle bir şey yapabilirsiniz? Yaptığınız işlem nedir? Dışarıdan sokaktan geçen herkesi çalıştır o zaman." diye devam etti.

'İMAMOĞLU SUÇ İŞLEMİŞTİR'

AK Partili Yılmaz Tunç da Twitter hesabından tepki gösterdi.

Bu görevlendirmenin suç olduğunu belirten Tunç, ''SKANDAL!
Belediye dışından görevlendirilecek kişilere 16 milyon İstanbullunun kişisel verilerini kopyalama yetkisi veren @ekrem_imamoglu 6698 Sy Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu ihlal etmiş, TCK’nın 135 ila 140.maddeleri gereğince hapis cezasını gerektiren bir suç işlemiştir'' i
fadelerini kullandı.

Yorumlar

321
 • Realist

  3 ay önce Şikayet Et Askeriyenin içinde hala bir sürü fetöcü var siz ibb deki veri kopyalamasına takılmışsınız. fetöcüler de darbe yapmak için ibb deki verileri bekleyecekti sanki. adamların girmediği delik kalmamış, kadir topbaş bile niye görevden alındı? birazcık aklımızı başımıza alalım her habere atlamayalım
 • Realist

  3 ay önce Şikayet Et Peki gel gelelim asıl soruya??? Bugüne kadar İBB'nin içinde bir sürü fetöcü var idi. Bunların zaten bu bilgileri erişip erişmediğinden nasıl emin olacağız? Sanki ilk defa bu bilgiler birilerinin eline geçecekmiş gibi muamele neden? Hakkaniyetli olmak çok zor olmasa gerek. özellikle Müslüman biri için
 • Konya ..42

  3 ay önce Şikayet Et Dolasıyısıyla veri tabanları kopyalanıp pkk ve terör örgütlerinin eline geçerse vay istanbulun haline vayyyy..sonuçları düşünmek bile istemiyorum..
  Toplam beğeni
 • Vatann sever

  4 ay önce Şikayet Et Gerekeni bir an önce yapın
  Toplam beğeni
 • KORKMA YAYINLA

  4 ay önce Şikayet Et Bu insan görünümlü varlık ajan olabilir. Türkiye düşmanı. Derhal hakkında işlem yapılıp tutuklanmalı !!!
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.