Haber 7

Olağanüstü itiraz süreci ile ilgili ön çalışma yapılıyor

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itiraza yönelik kararı bekleniyor. Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü'nün sistem üzerinden konuyla ilgili ön çalışma yaptığı öğrenildi.
GİRİŞ 19.04.2019 08:27 SİYASET
Metin Boyutu
Olağanüstü itiraz süreci ile ilgili ön çalışma yapılıyor

YSK'nin gündeminde, AK Parti ve MHP'nin yaptığı olağanüstü itirazlar ile AK Parti'nin Büyükçekmece seçim sonuçlarına yaptığı itiraz bulunuyor. AK Parti'nin olağanüstü itiraz dilekçesinde, oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu, oy kaydırmaları yapıldığı, kayıp oy pusulalarının bulunduğu, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük yapıldığı iddia edilmişti. 

ÖN ÇALIŞMA YAPILIYOR

 

 

AK Parti'nin YSK temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece seçim sonuçlarına itirazını yapmış ama bu itirazın, içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin itirazların da yer alması nedeniyle olağanüstü itirazla birlikte görüşülmesini istemişti. YSK da bunu kabul etmişti. Kurulun bu iki başvuruyu birlikte ele alması bekleniyor. Başvurunun Kurul gündemine alınmasından önce Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünün sistem üzerinden ön çalışma yaptığı öğrenildi.

MHP'NİN OLAĞANÜSTÜ İTİRAZI

 

 

AK Partinin ardından MHP de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali istemiyle YSK'ye başvurmuştu. YSK'nin, MHP'nin itirazını da aynı günlerde görüşeceği tahmin ediliyor. 

Yorumlar

8
 • C.Türk

  4 ay önce Şikayet Et Bunun Ön çalışması olmaz!.Sandıklara İl Seçim Kurullarınca dışardan usülsüz atamalar var, Kısıtlı Seçmenlere Oy kullandırılmış?, Dışardan Binlerce Sahte Seçmen getirilmiş? İnek ağıllarına Tavuk Kümeslerine bile seçmen kaydı yapılmış!! YSK İstanbul Seçimlerini iptal etmek için hala neyi bekliyor!!?
  Toplam beğeni
 • yörük..

  4 ay önce Şikayet Et seçim den önce alınacak önlemler alınmamış, sa şuan ki başvuruların bence pek bir önemi yok, kısaca YSK yı ilgilendiren bir tarafı yok.... bir daha ki seçim gereken önlemleri alırsınız.... inşallah...
  Toplam beğeni
 • Mustafa Doğan

  4 ay önce Şikayet Et Sandık yolsuzluğuna İstanbul üzerinde yoğunlaşılınca diğer büyükşehirleri tereyağından kıl çeker gibi kolay hallettiler..
  Toplam beğeni
 • Ümit Şener

  4 ay önce Şikayet Et Reis bu hırsızlık yapanlar kimse hepsine cezayı kesmek gerekir
  Toplam beğeni
 • Sitem

  4 ay önce Şikayet Et Kardeşim bu neyin caresizliğidir ysk soruşturma açın görevini kötüye kullanmakdan sonra sayılnayan sandıkları kameralar önünde açın ne kadar uzattınız bir oraya bir buraya..
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.