Haber 7

Türkiye'den Fransa'ya sert tepki: Yanlış bir adım

Dışişleri Bakanlığı Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un terör örgütü YPG heyetiyle görüşmesine sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, "Terör örgütü uzantılarına meşruiyet kazandırma teşebbüsleri müttefik ilişkileriyle bağdaşmayan yanlış bir adımdır" denildi.
GİRİŞ 19.04.2019 21:36 SİYASET
Metin Boyutu
Türkiye'den Fransa'ya sert tepki: Yanlış bir adım

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde Suriye Demokratik Güçleri (SDG) heyetini kabul etmesini kınadı.

 

Aksoy, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un PYD/YPG'nin sözde SDG heyetini kabul etmesine ilişkin Bakanlığa yöneltilen soruya yazılı cevap verdi.

Aksoy, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde SDG heyetini kabul etmesini kınıyoruz. Terör örgütü uzantılarına suni meşruiyet kazandırmaya yönelik bu teşebbüs, müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmayan son derece yanlış bir adımdır." ifadelerini kullandı.

 

Sözcü Aksoy, şunları kaydetti:

"Suriye'nin siyasi birliğini ve toprak bütünlüğünü hedef alan gündemlerin ilerletilmesine müsaade edilmemesinin önemini ve Türkiye'nin milli güvenliğini temin etmek için gerekli gördüğü önlemleri almaktan çekinmeyeceğini tekrar hatırlatıyoruz."

Yorumlar

12
 • Simyaci

  3 ay önce Şikayet Et Sahipleri köpekleri ile buluşmuş sasiracak bisey yok,
 • Akili

  4 ay önce Şikayet Et Ypg sygynak betonlari insa eden Fransa degilmi sasirdikmi?
 • Dostacısı

  4 ay önce Şikayet Et Fransa'nın bütünlüğünü tehdit edenlere bizde görüşme daveti gönderelim bundan doğal bir şey var mı
 • Uğur

  4 ay önce Şikayet Et Gavurdan medet umulmayacağı bir kez daha anlaşıldı. Kendi içimizde kenetlenmeliyiz. Yoksa bu gavurların hiç ahlakı yok.
 • Görünen Köy

  4 ay önce Şikayet Et Fransa anlaşılan YPG lileri çok seviyor.Çok barışcıllar.Madem öyle hepsini kendilerine hediye ediyoruz.Tepe tepe kullansınlar ama kendi ülkelerinde...
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.