Haber 7

Kayyumların etkisi değerlendirilecek

AK Parti’nin 26-27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştireceği Kızılcahamam kampında 31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları derinlemesine ele alınacak.
GİRİŞ 20.04.2019 14:57 SİYASET
Metin Boyutu
Kayyumların etkisi değerlendirilecek

İl Başkanlıkları ve partinin yetkili organları kamp için raporlar hazırlamaya başladı. Bu raporlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak ve kampta raporlarla ilgili değerlendirmeler yapılacak. AK Parti’nin kampta ele alacağı en önemli başlık ise terörden temizlenen bölgelerde elde edilen sonuçlar olacak.  AK Parti’nin oylarını arttırdığı ve 40 belediyeyi HDP’nin elinden aldığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne ilişkin özel bir rapor hazırlanacak. Hazırlanan raporda bölgede oy artışı ve kazanılan belediyeler tek tek ifade edilecek.

 

 

Özellikle terör destekçisi belediye başkanlarının yerine atanan kayyumların çalışmalarının seçim sonuçlarına etkisi değerlendirilecek. Kayyum olarak atandıktan sonra aday olan ve seçimi kazanan isimlerin gerçekleştirdikleri hizmetlerin özeti de bu rapor içerisinde yer alacak. Terör örgütünün kendisine simge olarak belirlediği bazı belediyelerin AK Partili isimler tarafından kazanılması da önemli bir adım olarak ele alınacak.  Bu belediyelere yönelik bundan sonra atılacak adımlar da raporda özetlenecek.

 

 

 

Kaynak : Türkiye Gazetesi

Yorumlar

3
 • Fehmi

  3 ay önce Şikayet Et Büyük şehirlerde seçmen hizmete oy vermedi. Terör masada işi bitirdi. Terör hizmetleri durdurmak için doğuda istediğini yapmıyor muydu? Ancak büyük şehirlerde tam tersini yaptı ve iş masada bitirdi. CHP-İYİ ve SP iş birliğiyle,
  Toplam beğeni
 • İsmail

  3 ay önce Şikayet Et Kayyumlar sunu ispatladı ki belediye secimle olmasın atamayla olsun.
  Toplam beğeni
 • usta 49

  3 ay önce Şikayet Et Bütün belediyelere kayyum atayın ki devletle işbirliği içinde çalışsın
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.