Haber 7

AK Parti'den İstanbul için YSK'ya ek dilekçe!

AK Parti, İstanbul seçiminin iptali için YSK'ya, KHK ile kamu hizmetinden çıkarılan seçmenlerin bulunduğu listeyi içerir ek dilekçe sundu.
GİRİŞ 20.04.2019 20:12 SİYASET
Metin Boyutu
AK Parti'den İstanbul için YSK'ya ek dilekçe!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptıkları olağanüstü itiraza ilişkin, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudan çıkarılan seçmenlerin bulunduğu listeyi içerir ek dilekçe sunduklarını bildirdi.

 

 

KHK'LI 14 BİN 712 KİŞİ OY KULLANMIŞ

Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için KHK ile kamu hizmetinden çıkarılmış 14 bin 712 kişinin oy kullandığını tespit ettiklerini söyledi.

 

 

Mahkeme kararı ile kısıtlı olduğu tespit edilen 424 kişiyi daha belirlediklerini ifade eden Ali İhsan Yavuz, söz konusu seçmenlerin bulunduğu listeyi YSK'ya ilettiklerini kaydetti.

AK Parti, İstanbul'daki seçim sonuçlarıyla ilgili olağanüstü itiraz dilekçesini 16 Nisan'da YSK'ye sunmuştu.

Olağanüstü itiraz dilekçesinde, oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu, oy kaydırmaları yapıldığı, kayıp oy pusulalarının bulunduğu, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük yapıldığı iddia edilmişti.

AK Parti'nin YSK temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece seçim sonuçlarına itirazını yapmış ama bu itirazın içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin itirazların da yer alması nedeniyle olağanüstü itirazla birlikte görüşülmesini istemiş, talep YSK tarafından kabul edilmişti.

Yorumlar

0
 • Anadolu

  3 ay önce Şikayet Et Rabbim hile hirsizlik ile aldiklari, Fatih Sultan Mehmet in emaneti Payitahti bu hainlerin elinden kurtar, Amin
  Toplam beğeni
 • C.Türk

  3 ay önce Şikayet Et Fetö ,nün bulaştığı Sandıklardaki bu kadar Hileye Sahtekarlıklara rağmen YSK İstanbul Seçimlerini iptal etmezse Hayasızca Oyları Çalınan Halkın Kini ve Nefreti çığ gibi büyüyecek!!
  Toplam beğeni
 • Hüseyin

  3 ay önce Şikayet Et Bu adama güvenmiyorum !
  Toplam beğeni
 • Fırat kalkanı

  3 ay önce Şikayet Et diğer illeri da araştırmak gerek ankara Adana Antalya Hatay...
  Toplam beğeni
  • Hasan

   3 ay önce Şikayet Et İzmir
   Toplam beğeni
 • sarp

  3 ay önce Şikayet Et İPTAL EDİLMELiiiiiiii
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.