Haber 7

Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen ABD-Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi başlıklı karara tepki gösterdi.
GİRİŞ 11.06.2019 07:25 SİYASET
Metin Boyutu
Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen “ABD-Türkiyeittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi” başlıklı kararın, Türkiye ile ABD arasındaki köklü dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtti.

Sözcü Aksoy açıklamasında, “Kararda Türkiye'nin dış politikası ve yargı sistemi hakkında yer verilen haksız ve temelsiz iddiaların kabul edilmesi asla mümkün değildir” dedi.

Aksoy, dost ve müttefik ülkeler arasında görüş farklılıklarının giderilmesinin en etkili yolun diyalog ve ülkelerin egemen kararlarına saygı gösterilmesi olduğunu vurgulayarak, “Bunun yerine, hiçbir bağlayıcılığı bulunmayan ve karşılıklı güvenin artırılmasına hizmet etmeyen kararların alınması, tehdit ve yaptırım dilinin gündemde tutulmaya devam edilmesi ve birtakım suni miadlar konulması kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar

34
 • Ahmet özdemir

  4 ay önce Şikayet Et Bence bu tür durumlarda tepki yerine tepkisiz kalıp ABD yi adam yerine koymamak lazım.
 • ALPARSLAN

  4 ay önce Şikayet Et Oy isteyene bak . Verecek olanda verirmi acep.
 • Vatandaş

  4 ay önce Şikayet Et Abd ile araya uzak mesafeler koyma zamanı geldi de geçiyor.
  Toplam beğeni
 • Smart

  4 ay önce Şikayet Et Abd ye ihtiyacımız yok. Onların bize ihtiyacı var. Senelerce nato adına jandarmalık yaptık. Enerjimizi artık kendimiz için sarf edelim. Nato out...
  Toplam beğeni
 • Vatansever

  4 ay önce Şikayet Et Dünyanın enbüyük haydut devleti,adaletmiş hikaye teröristbaşını barındırdığını unutmuş görünüyor. Gavurdan dost,domuz derisinden post olmaz. Vesselam.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.