Haber 7

Bakan Selçuk'tan YKS'ye girecek öğrencilere mesaj

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Her öğrenci bir sınav kağıdından, işaretlediği bir optik formdan, en nihayetinde aldığı sınav sonucundan çok daha fazlasıdır. Ben her öğrenciye, her gence bu kıymetle bakıyorum' ifadesini kullandı.
GİRİŞ 14.06.2019 22:28 SİYASET
Metin Boyutu
Bakan Selçuk'tan YKS'ye girecek öğrencilere mesaj

Bakan Selçuk, sosyal medya hesaplarından, yarın ve pazar günü yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili paylaşımda bulundu.

 

 

Bugün liselerden uğurlanan ve yarın üniversite sınavına girecek gençlere söylemek istediği birkaç cümlesi olduğunu belirten Selçuk, "Sevgili gençler, bilmenizi isterim ki üniversite sınavından yüksek puan almak, herhangi bir yere yerleşmek ve o okulu bir şekilde bitirmek çok önemlidir elbette ama tam bir başarı değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Selçuk, başarı bir gökkuşağı ise sınavın sadece oradaki bir yağmur damlası olduğuna işaret ederek, "Hayatınızdaki o gökkuşağını açtıracak olan şey sizin kendinizi keşfetmeniz, iç motivasyonunuz, yaşam coşkunuz, kendi düşünceleriniz, deneyerek bulduklarınız, kendi hayat yolculuğunuzda biriktirdiklerinizdir." ifadesi kullandı.

 

 

"HER ÖĞRENCİ ALDIĞI SINAV SONUCUNDAN ÇOK DAHA FAZLASIDIR"

Her öğrencinin bir sınav kağıdından, işaretlediği bir optik formdan, en nihayetinde aldığı sınav sonucundan çok daha fazlası olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

"Ben her öğrenciye, her gence bu kıymetle bakıyorum. Gün gelir de hepimiz bu bakış açısında buluşabilirsek, işte o zaman birbirimize başarılar dileyebileceğiz. O yüzden sevgili gençler sadece sınavda değil bütün bir yaşam yolculuğunda başarılar dilerim tüm kalbimle."

Selçuk, paylaşımında "Her öğrenci bir sınav kağıdından, işaretlediği bir optik formdan, en nihayetinde aldığı sınav sonucundan çok daha fazlasıdır." yazılı fotoğraf karesine de yer verdi.

Yorumlar

3
 • Mustafa çer

  4 ay önce Şikayet Et Sayın bakaınım 9 sınıv terarı olan cocuk larımıza bir cözüm lüfen bi af bi talafi sınafı istiyoruz zira cocuk rımızın bir yılı hava gidecek bi baba olarak rica ediyorum cünkü ben le birlikte 3 baba yogun bakımda salonunda geçirdir bu karneler günün hamdolsun benim kızım kurtuldu ama digerlerinden haberim yok ama cok zor durumda idik bakanım lüfeen bi çözüm
 • M. Şakir Atalay

  4 ay önce Şikayet Et Veli olarak Bakan Beye mesajımızdır ! Öğrencinin geleceğini sadece birkaç saatlik absürt sınava indirgeyen, öğrenciyi aşağılayıp adeta yarış atı yapıp değersizleştiren bu gayri insanı muameleyi/sınavı lütfen değiştirin. Bu sınav ile gelecek nesilleri yok etmeyin.
  Toplam beğeni
 • vatandaş

  4 ay önce Şikayet Et 3+1 gelsin artik
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.