Haber 7

Alman Bild'den S-400 ve Türkiye haberi!

Türkiye’nin, Rus S-400 hava savunma sistemi alımını nihai olarak onayladığını belirten Alman Bild gazetesi, ABD'nin Türkiye sınırında teröristleri silahlandırmasını, tehdit dilini ve Türkiye'nin haklı ulusal güvenliğini sağlama çabalarını görmezden gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu anlaşmayı hayata geçirerek bilinçli olarak ABD ile çatışmaya gittiğini öne sürdü.
GİRİŞ 14.06.2019 23:07 SİYASET
Metin Boyutu
Alman Bild'den S-400 ve Türkiye haberi!

Bild, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Türkiye S400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik” sözlerini değerlendirdi.

 

 

"ERDOĞAN, ABD'NİN ÖFKESİNE RAĞMEN ANLAŞMAYI İMZALADI"

Türkiye’nin, ABD ile uzun süredir devam eden krize rağmen S-400’ü alma kararı aldığını yazan Bild, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD’nin öfkeleneceğini dikkate alarak bu anlaşmayı imzaladığını ifade etti.

ABD’nin, bu anlaşma yüzünden Türk pilotlarına F-35 eğitimini kestiğini hatırlatan gazete, Washington’un, S-400 sisteminin NATO uçaklarıyla ilgili bilgi toplayabileceğinden korktuğunu belirtti.

S-400'ÜN TÜRKİYE'YE GELECEĞİNİ NİHAYET KABULLENDİLER

ABD ve Batı medyası uzun süredir S-400 konusunda Türkiye'ye karşı tehdit dilini kullanıyor, Türkiye'nin bu anlaşmadan vazgeçebileceğini vurguluyorlardı.

Ancak Bild'in son yaptığı haberle, artık Batı'nın da Türkiye'yi S-400'lerden vazgeçirme ümidinin kalmadığı anlaşıldı.

TÜRKİYE'NİN KUŞATILMAYA ÇALIŞILDIĞINDAN BAHSETMEDİLER, "ERDOĞAN BİLİNÇLİ OLARAK ÇATIŞMAYA GİRİYOR" DEDİLER

Bild Gazetesi'nin, çatışmaya giren ve gerginliği artıran tarafın Türkiye olduğunu öne sürmesi ise dikkat çekti.

Gazete, Türkiye'nin Suriye sınırında kurulmak istenen PKK terör devletini, teröristlere gönderilen binlerce tır silahı ve Doğu Akdeniz'e yığılan savaş gemilerinden ise söz konusu etmedi.

Yorumlar

65
 • 44Abdullah44

  5 ay önce Şikayet Et Rabb'im Başkanıma yardım etsin İNŞAALLAH.... Duam her daim seninle olsun İNŞAALLAH......
 • Ali

  5 ay önce Şikayet Et Bild gazetesinin haberleri %90ı doğruyu yansıtmamakta abd yanlısı bir gazete tam bir karıştırıcı medya
 • tunctunc

  5 ay önce Şikayet Et almanyada artik amerikan askeri yok veya cok cok az dencek kadar ama kagit üzerinde almanya hala "i$gal"altinda olan bir ülke..Bu yüzden katiksiz amerikan taraftari olmak mejburiyetinde ara sira amerikaya kar$i höt hüüt desede hep ayak yapiyor.Birde dikkat edein alamanya israil veya filistin icin asla asla asla tek kelime etmez tam aksine filistinde yaralanan veya filisten israile atilan füzeleri cok agir ele$tirip israilin arkasinda durur.
  Toplam beğeni
 • Welcome Germany

  5 ay önce Şikayet Et Venezuela'dan 4 milyon insan almanya'ya yola çıkmış, bunu nasıl degerlendiriyorsunuz Frau Merkel?
 • Gurbetçi

  5 ay önce Şikayet Et Bild gazetesi yıllardır Türkiye hakkında yalan haber yazıyor ve yabancı düşmanlıgını körüklüyor . Şimdi Almanya ırkçı partilerin iktidarına karşı gelemiyor bu gazatenin yaptığı yabancılara karşı propagandan dolayı. Gelecek seçimlerde afd denen ırkçı parti birinci parti olursa hiç şaşırmamak lazım . Almanya’yı kaosa sürüklemek isteyen devletler bu gazeteyi besliyor . Bu tür yayınlar devam ederse sonucu belli . Aklı selim Almanlar bu olayların arka kısmını bilmiyor.
  • Viyana

   5 ay önce Şikayet Et Hangi almanın aklı başında'ki, hepsi aynı dedeleri gibi,.lnce yahudi şimdi ise Türk-ve-Müslüman.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.