Haber 7

Bakan Soylu: İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin yapığı açıklamada , "31 Mart sonrası olan olaylarda kıyamet koparanlar, Türkiye'yi diktatörlükle, hukuksuzlukla ve anti demokratiklikle suçlayanlar, dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı" dedi.
GİRİŞ 24.06.2019 16:50 SİYASET
Metin Boyutu
Bakan Soylu: İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Merkezi açılışına katıldı. Soylu açılışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmesi sorulan Soylu, "31 Mart sonrası olan olaylarda kıyamet koparanlar, Türkiye'yi diktatörlükle, hukuksuzlukla ve anti demokratiklikle suçlayanlar, dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı" dedi. 

Demokrasiyi tanımanın ve hazmetmenin kolay olmadığını belirten Soylu, "Bazen kazanmak kaybetmektir, bazen de kaybetmek kazanmaktır. Siyasi hayatımızda kaybetmişliklerimiz var, kazanmışlıklarımız var, bunlar olacaktır. Ama biz dünyayı yıkmıyoruz aramızdaki temel fark bu. Demokrasi şehitleri veren bir anlayışın içerisinden geliyoruz. Demokrasi şehitleri verdirenler ile verenler arasındaki temel fark var bu. Hukuka uyanlar ile hukuka küsenler arasındaki temel fark bu. Bizim biraz işimiz zorlaşacak. İşimiz şundan zorlaşacak, İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu. Doktorlara şiddet, kadınlara şiddet... İnşallah bizim işimizi zorlaştırmaz. Benim söyleyeceğim bu" diye konuştu. 

 

 

Yorumlar

31
 • ottomans

  4 ay önce Şikayet Et Chp ye oy veren hainler sayesinde ibb bbaskani oldu
 • Ali Kılıç

  4 ay önce Şikayet Et Ağzına sağlık Sayın bakanım
 • berk

  4 ay önce Şikayet Et o vali İstanbul valisi olmalı
 • mustafa 38

  4 ay önce Şikayet Et Vallaha Devletin mülki amiri olan Şehrin Valisine it diyen istanbulda buna evrak imzaltmaya gelen vatandaşa ne der aceba
 • Korfezli

  4 ay önce Şikayet Et Sayın bakanım anlayın artık halk icraat istiyor
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.