Haber 7

Tusk'tan Türkiye'ye tehdit: Buna cevap veririz!

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de oldubittiye karşı çıkıp, meşru hakkına sahip çıkmasına tepki göstererek, AB’nin bu duruma cevap vermesine neden olacağını söyledi.
GİRİŞ 10.07.2019 23:24 SİYASET
Metin Boyutu
Tusk'tan Türkiye'ye tehdit: Buna cevap veririz!

Tusk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye ile olumlu komşuluk ilişkileri sürdürme konusundaki iyi niyetimize rağmen, tansiyonun yükselmesi üzerine ve AB üyesi Kıbrıs'ın egemenliğini ihlal edecek şekilde adım atılması AB'nin daha önce kararlaştırıldığı gibi dayanışma içinde bu duruma cevap vermesine neden olacaktır” dedi.

 

 

ÇAVUŞOĞLU: NE YAPACAĞINA TÜRKİYE KARAR VERİR

​Daha önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’deki sondaj geriliminle ilgili olarak, “Kıta sahanlığında ne yapacağına Türkiye karar verir” demişti.

 

 

Yorumlar

123
 • Hakan

  3 ay önce Şikayet Et İçimizde hainler olmasa tam bir imanla bir olsak bunlar böyle tehdit bile edemez.kafir ölümden korkar müslüman şehit olmak için ölüme koşar.
 • erkan

  3 ay önce Şikayet Et Her tarafımız düşmanlarla dolu bıde içimizdekı duşmanlar vay be ne ülkeymışız
  Toplam beğeni
 • İsmail72

  3 ay önce Şikayet Et Kıbrıs rumkesimi bu birlikteliğin içindeyse zaten biz girmeyelim AB ye
 • Vatandaş

  3 ay önce Şikayet Et Tusku da trumpu da, abd si ab si İsrail’i bae si suudi’si sisi si hepsi ne kadar alçak ve kalleş olduğunu namus yoksunu korkak olduklarını biz dik durunca gösterdiler ayan beyan ortaya döktüler.
  Toplam beğeni
 • Orhan

  3 ay önce Şikayet Et bin yıldır Avrupa Türkiye ye diz çöktüremiyor. Avrupa ve yandaşları yine Türkiye ye diz çökteremeyecektir.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.