Haber 7

İyi Parti’den MHP’ye dönüyorlar

Bahçeli’nin ‘yuvaya dönün’ çağrısından sonra İyi Parti teşkilatlarından MHP’ye dönüşler başladı. MHP kaynakları, önümüzdeki hafta İyi Parti’den yüzlerce kişinin istifa edip kendilerine katılacağını söyledi. Geri dönecek isimler ise markaja alınıyor. Sosyal medya hesabında Bahçeli ve MHP’ye hakaret edenler partiye kabul edilmiyor.
GİRİŞ 04.08.2019 07:14 SİYASET
Metin Boyutu
İyi Parti’den MHP’ye dönüyorlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Partililere yaptığı 'yuvaya dönün' çağrısının ardından teşkilatlarda MHP'ye dönüşler başladı. MHP kaynaklarından edinilen bilgilere göre, önümüzdeki hafta İYİ Parti teşkilatlarından yüzlerce kişinin istifa ederek MHP'ye geçeceği öğrenildi.

 

 

SOSYAL MEDYA İNCELENİYOR

MHP yönetimi partiye geri dönmek isteyen isimleri yakın markaja alıyor. Söz konusu kişilerin sosyal medya hesapları inceleniyor ve Bahçeli ile ilgili hakaret içeren sözlerin olup olmadığına bakılıyor. Hesaplarından Bahçeli'ye ve partiye yönelik zarar veren paylaşımları olanlar kabul edilmiyor.

 

 

'KUCAKLAŞMA ZAMANI'

MHP lideri Bahçeli, İyi Parti 4. Olağanüstü Kurultayı öncesi "Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır" ifadeleri ile İyi Partililere 'yuvaya dön' çağrısı yapmıştı.

DAHA ÖNCEKİ ÇAĞRILAR TUTMUŞTU

Bahçeli'nin çağrısının ardından Ankara kulisleri de hareketlendi. MHP kulislerinde, Bahçeli'nin daha önce 'dönüş çağrısı'nın ardından MHP'ye geçişlerin olduğu belirtilirken, bu hafta yaptığı çağrı öncesinde de birçok ismin MHP'ye geçmek istediği iddia edildi.

BU HAFTA GEÇİŞLER OLACAK

Bahçeli'nin bu hafta yaptığı çağrı öncesinde de İYİ Parti'de parti politikalarından rahatasız olan bazı isimlerin MHP'ye geçmek istediği konuşuluyor. Önümüzdeki hafta bazı il teşkilatlarının istifa ederek, MHP'ye geçeceği belirtiliyor.

HAKARET VARSA DAVET YOK

Öte yandan MHP yönetimi partiye geri dönmek isteyen isimleri mercek altına alıyor. Söz konusu kişilerin sosyal medya hesapları inceleniyor ve Bahçeli ile ilgili hakaret içeren sözlerin olup olmadığına bakılıyor. Hesaplarından Bahçeli'ye ve partiye yönelik zarar veren paylaşımları olanlar kabul edilmiyor.

Yenişafak

Yorumlar

7
 • m. Ali Efendiler

  4 ay önce Şikayet Et GERÇEK BİR ÜLKÜCÜNÜN İYİ ROLÜ YAPAN PKK, FETÖ ile yol yürümeyi tercih edenlerin olduğu PARTİ'DE NE İŞİ VAR?..
 • Esra

  4 ay önce Şikayet Et Sonunda akılları başlarına geldi devlet bahçeli allah uzun ömür versin ülkü sevdası vatan sevdası olan adam gibi adam
  Toplam beğeni
 • emekli

  4 ay önce Şikayet Et fetöcü olanlar ve hdp ile secimde birlikte hareket etmeyi olagan normal görenler DÖnmesin
  Toplam beğeni
 • Gök Börü

  4 ay önce Şikayet Et Ülkücü arkadaşlarım diyor du ki Sarayın peşine takıldınız vs.Ben de dedim ki hdpnin pesine takılmaktan iyidir.Orası ülkemin sarayı.Bu gün Erdoğan var yarın başkası olur.Siz kemdi derdinize yanın.Nitekim haklı çıktım. hdpnın kadın vekili tuttu dedi ki iyi partililer kendinize gelin sizi meclise biz soktuk.Hani ne oldu meral ablanız sesini çıkaramadı.Bizim kapımız yine de tüm ülküdaşlarımıza açık.Hedef Kızılelma
  Toplam beğeni
 • ali ak

  4 ay önce Şikayet Et davasını satıp pkk ile seçime girenlerle birlikte olanlar 40 defa su dökünsünlerde mhp ye öyle gelsinler
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.