Haber 7

Destici'den Fırat'ın doğusu açıklaması: Beledi neyse ödeyelim

Pençe Harekatı başarıyla devam ederken, Fırat'ın doğusuna da operasyon gündemde. BBP Lideri Destici, operasyonun gerekliliğini belirterek, "Hangi bedeli ödeyeceksek bugün ödeyelim. Çünkü yarın daha ağır bedeller ödemek zorunda kalabiliriz" dedi.
GİRİŞ 07.08.2019 12:47 SİYASET
Metin Boyutu
Destici'den Fırat'ın doğusu açıklaması: Beledi neyse ödeyelim

Büyük  Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna operasyon başlatması gerektiğini belirterek, "Hangi bedeli ödeyeceksek bugün ödeyelim. Çünkü yarın daha ağır bedeller ödemek zorunda kalabiliriz." dedi.

 

 

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında, Doğu Türkistan'ın sık sık gündeme getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Doğu Türkistan topraklarının "işgal" edilmiş topraklar olduğunu ifade eden Destici, "O bölgeyi içine alan haritayı Çin'in toprak bütünlüğü olarak kabul edemeyiz." dedi.

 

 

Keşmir sorununa da değinen Destici, diyalog çağrılarının olumlu olduğunu ancak bunun da ötesinde Türkiye'nin net bir tavır sergileyerek Pakistan'ı sonuna kadar desteklemesi gerektiğini söyledi.

Fırat'ın doğusuna yönelik operasyona dair değerlendirmelerde bulunan Destici, Türkiye'nin Afrin operasyonu, Fırat Kalkanı ve Pençe harekatlarındaki gibi Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarına da operasyon başlatması gerektiğini vurguladı. Destici, "Hangi bedeli ödeyeceksek bugün ödeyelim. Çünkü yarın daha ağır bedeller ödemek zorunda kalabiliriz." dedi. 

ABD'nin terör örgütlerine silah vermeye devam ettiğine işaret eden Destici, "Amerika eğer müttefik ise Türkiye'yi bu konuda (Fırat'ın doğusuna operasyon) desteklemeli, hatta birlikte bir operasyonla o bölge terör örgütlerinden temizlenmelidir." diye konuştu.

Destici, hükümetle işçi sendikaları arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine ilişkin ise bayramdan önce mutabakatın sağlanmasını beklediklerini ifade etti.

Yorumlar

5
 • Eren

  4 ay önce Şikayet Et Bizde aynen böyle diyoruz. Zaman kaybına sebep vermeden , hemen operasyon başlasın diyoruz ..
 • Turan ŞENGÜL

  4 ay önce Şikayet Et niye bedel ödeyelim kardeşim yanlış konuşmayalım lütfen bedel ödettirelim deyiniz
 • TürkMücahid

  4 ay önce Şikayet Et İLK defa tam bir söz söyledin..!
 • kontak

  4 ay önce Şikayet Et dogru diyorsun sayın başkan bu bedeli bugun 1000 sehitle vermessek ilerde 1milyon sehit vermemiz gerebilir bir an önce vatan topraklarini kurtarmaliyiz misaki milli topraklarini geri almayiliyiz
 • Molla Kasım

  4 ay önce Şikayet Et Öyle bir plan yaparsınki, bugün bedel ödemediğin gibi , yarın hiç ödemezsin. Akılı iyi kullanmak lazım. Her zaman daha iyisi vardır.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.