Haber 7

HDP'li belediyelerin Türk bayrağı düşmanlığı

HDP’li belediyelerin resmi web sitelerinde yapılan çalışmaların ardından sitelerde, Atatürk ve Türk bayrağı resimleri kaldırıldı.
GİRİŞ 07.08.2019 14:47 SİYASET
Metin Boyutu
HDP'li belediyelerin Türk bayrağı düşmanlığı

Mardin'de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından HDP'li adayların kazandığı belediyeler, resmi web sitelerinde çalışmaya gitti.

 

 

HDP'li belediyelerin çalışmasının ardından resmi web sitelerinde Atatürk ve Türk bayrağı resminin kaldırıldığı görüldü.

ATATÜRK VE TÜRK BAYRAĞI KALDIRILDI

 

 

Artuklu 1071 Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Murat Kırmızıoğlu, Mardin’de kayyum döneminde yeniden düzenlenen web sitelerinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin kanından rengini alan Türk bayrağının resminin kaldırılmasına tepki gösterdi.

"VATAN HAİNLİĞİNDEN BAŞKA AÇIKLAMASI YOKTUR"

Kırmızıoğlu, "Mardin’de devletin yerel belediyecilikte hizmet kolu olan ve tek işi vatandaşa hizmetle yükümlü olan belediyelerin resmi sayfalarında yer alan Türk bayrağı ve Atatürk portresinin kaldırılmasının vatan hainliğinden başka açıklaması yoktur. Amaçlarının ne olduğunu bildiğimiz HDP’li Nusaybin, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Savur Belediyesi, Derik Belediyesinin sayfalarında Türk bayrağının kaldırılmasının hiçbir açıklaması olamaz. Sinsice ve haince binlerce asker polis ve sivil vatandaşı şehit eden anlayışın bu belediyelerde vatandaşa hizmet değil bölücülük yapması kabul edilebilir değil. Sinsice işlemeye çalıştıkları bu plana Derik belediyesi, belediyede Türkçe konuşması ve birçok belediye çalışanlara Kürtçe dayatma yaparak hem binlerce yıllık kardeşliği bölmek hem de nifak tohumları ekmekte.

"TERÖRLE İÇ İÇE BİR ANLAYIŞIN VATANDAŞA HİZMET ETMESİ MÜMKÜN OLMAMAKTADIR"

Seçildikleri günden buyana hizmet adına hiçbir anlayışları olmayan tamamen terör propagandası adına faaliyet yürüten siyaset değil terörle iç içe bir anlayışın vatandaşa hizmet etmesi mümkün olmamaktadır. Devlet büyüklerimizin ve İçişleri Bakanlığımızı bu kendini bilmez sözde belediyelere çok acil haddini bildirmesini cumhuriyet savcılarını bayrağımıza ve ülkemiz kurucusuna yapılan devletin imkanları ile kandile çevirdikleri belediyeler hakkında suç duyusunda bulunuyor bayrak ve ülke kurucusuna yapılan hakaretle ilgili yasal işlemlerin yapılması için göreve çağırıyoruz. Mardin’deki hiçbir belediyeyi Kandil anlayışına teslim etmeyeceğiz" dedi.Yorumlar

226
 • Nail

  3 ay önce Şikayet Et Atatürk çü geçinen chp liler nerdesiniz siz işinize gelirse Atatürkçüsünüz.Atatürk size pkk nın partisiyle koalisyon kurun dermiydi acaba yazıklar olsun.
 • fırat23

  4 ay önce Şikayet Et chp ye kapak olsun
 • hainler

  4 ay önce Şikayet Et oy verenler de vatan haini
 • kenan

  4 ay önce Şikayet Et yazık, işleri güçleri kargaşa ortamı oluşturmak. zaten kargaşadan besleniyorlar.
 • Vatana Sevdalı

  4 ay önce Şikayet Et Atatürk ve Atatürkçülüğü çıkar ve siyasetine alet ve malzeme kılarak bu hususu kırmızı çizgi olarak görenler, Atatürk'ün resimine tahammül edemeyenlerle, yaptıkları ortaklık ve dirsek teması her hallerinin kanıtı olarak yeter.İnsana düşmanlığı kazanım sananların ağaç ve çevre dostluklarına inanmayın.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.