Haber 7

CHP'li başkanın Osmanlı düşmanlığı

Mazbatasını alır almaz belediye binasının duvarlarındaki Osmanlı minyatür ve motiflerini kazıtan CHP’li Belediye Başkanı Semih Şahin, bir skandala daha imza attı. Şahin, şehirde çalışmaları başlatılan Osmanlı temalı ve kubbeli üst geçit yapımını “Osmanlı eseri istemiyorum” diyerek iptal ettirdi.
GİRİŞ 08.08.2019 07:09 SİYASET
Metin Boyutu
CHP'li başkanın Osmanlı düşmanlığı

Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Söğüt’ün bağlı olduğu Bilecik’te ecdada düşmanlık tam gaz devam ediyor. Mazbatasını alır almaz belediye binasının duvarlarındaki Osmanlı minyatür ve motiflerini kazıtan CHP’li Belediye Başkanı Semih Şahin, 1 ay sonra da belediye hizmet binasındaki ‘Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’nde bulunan panoları kaldırttı. Şahin, skandal icraatlarına bir yenisini daha ekledi. Şahin kendinden çalışmaları başlatılan Osmanlı temalı ve kubbeli üst geçit yapımını “Osmanlı eseri istemiyorum” diyerek iptal ettirdi.

 

 

KİŞİSEL OLARAK HOŞLANMIYORMUŞ!

AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, “Bilecik Devlet Hastanesi önünde bulunan üst geçidin özel tasarım Osmanlı temalı ve kubbeli giydirilme çalışması yapılması için ihale düzenlendi ve 18 Şubat tarihinde sözleşme imzalandı. 31 Mart’ta yönetim CHP’ye geçti. Yeni başkanla tanışmak isteyen yüklenici firma CHP’li Şahin ile tanışmaya gitti. Şahin, firma sahiplerine Osmanlı temalı eserlerden hoşlanmadığını, Osmanlı temalı figürler içeren bir eseri asla değerlendirmeyeceğini söylemiş. ‘Bu tarz eserlerin hepsini kaldıracağım’ diye bizzat yüklenici firmaya iletmiş. Yürürlükteki sözleşmeyi kabul etmediğini belirtmiş” dedi.

 

 

SIRADA HANGİ ESER VAR ACABA?

Karabıyık şunları kaydetti: “Belediye binasındaki figürlerin kaldırılmasına vatandaşlardan büyük tepki geldi. Bunun üzerine Şahin, yenisini yapacağını söyledi 4 ay geçmesine rağmen hiçbir adım atılmadı. Osmanlı Padişah şeridinde de durum aynı. Bilecik, Osmanlı dönemi için ayrı bir öneme sahip. Acaba bundan sonra hangi Osmanlı eseri kaldırılacak merak ediyoruz. Osmanlı dönemini anlatan eserlere düşmanca tutumun bir an önce son bulması gerekiyor. Vatandaşlar son derece rahatsız.”

OSMANLI TEMALI ESERLERE KARŞI

Yüklenici firma Artil Endüstriyel ve Sanatsal Çözümler Ltd. Şti. yetkililerinden İlke Sayit, CHP’li Başkan Şahin ile yapılan görüşmede olumlu bir sonuç alamadıklarını söyledi. Görüşme esnasında başkan yardımcılarının ‘Osmanlı temalı eserleri estetik bulmadığını’ ifade ettiğini dile getiren Sayit, aralarında geçen diyaloğu şöyle aktardı: “Başkan Şahin ise kesinlikle böyle bir mimariyi kabul etmediğini, Osmanlı temalı eserlerin hiçbirini belediyede kullanmayacağını, var olan eserlerinde kaldırılacağını ifade etti. Alternatifler sunduk ama başkan bunu da kabul etmeyerek ‘kesinlikle Osmanlı eseri istemiyorum’ diyerek görüşmeyi sonlandırdı.”

Yenişafak

Yorumlar

110
 • oflu

  4 ay önce Şikayet Et adamın suratından belli yakında söğütte osmanlı eserleri yıkılıp yerine ve yanına birahane açarsa şaşmam islam halkı düşmanlarıbunlar.
 • sinan

  4 ay önce Şikayet Et Bunun kökünü araştırmak lazım, nerelere dayanıyor acaba.
 • Ya Hak

  4 ay önce Şikayet Et Bence hiç belediye seçimleri yapılmasın.cumhurbaskanini seçtiğimiz an zaten bu kişinin otoritesini kabul etmiş oluyoruz.bosa birde seçim masrafları da engellenmiş olur.devlet kaymakamı atadığı gibi belediye başkanını da atasın.kaymakama ses çıkıyor mu yok.sadece belediye başkanları içinde mülakat olsun.sinav olsun.ve en önemlisi vatan millet sevdalısı olsun
  Toplam beğeni
 • Vatandaş

  4 ay önce Şikayet Et Sen yanlış ülkede dünyaya gelmişsin, ama yinede o ülkeler seni sokmuyorlar bu yüzden ökene kadar osmanlı motivlerinle sıkılacaksın.
  Toplam beğeni
 • Rte forever

  4 ay önce Şikayet Et Devlet işine karışmak istemiş zavallım, burnu çok havadaymış....!
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.