Haber 7

ABD'den Türkiye açıklaması: Sevinçle karşılıyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, Türkiye ile yapılan güvenli bölge anlaşmasına ilişkin, "Kuzey Doğu Suriye’de kurulacak güvenli bölge açıklamasını sevinçle karşılıyoruz" dedi.
GİRİŞ 09.08.2019 00:33 SİYASET
Metin Boyutu

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, düzenlediği basın toplantısında ABD ile Türkiye arasında yapılan güvenli bölge anlaşmasını değerlendirdi.

“ABD ve Türkiye tarafından birlikte yapılan Kuzey Doğu Suriye’de kurulacak güvenli bölge açıklamasını sevinçle karşılıyoruz” diyen Ortagus, Ankara’da gerçekleşen görüşmelerde uygun bir güvenlik sistemi oluşturulmasını sağladığını aktararak, bu sistem ile NATO müttefiki olan Türkiye’nin haklı endişelerine cevap vermeyi amaçladığını belirtti.

"ADIMLARI DESTEKLİYORUZ"

Halen üzerinde çalışılması gereken detaylar olduğunu belirten Ortagus, “Bu görüşmelerden ortaya çıkan başlangıç adımlarını destekliyoruz” diye konuştu. 

 

 

ABD-Türkiye ortak operasyon merkezinin Türkiye’de kurulacağını ifade eden Ortagus, sonraki adımların buradan uygulanacağını söyledi. Ortagus, ayrıca ABD’nin Kuzey Doğu Suriye’de kurulacak barış için ‘tüm ortakları’ ile çalışmaya devam edeceğini belirtti. Suriyeli mültecilerin bu bölgeye yerleştirilmesi konusunda bir plan olup olmadığı sorusuna ise bu konuda özel bir plan olmadığını ancak eğer bir mülteci geri dönmek isterse ellerinden gelen yardımın yapılacağını bildirdi. 

Yorumlar

62
 • Uğur

  4 ay önce Şikayet Et Allah sevincinizi üzüntüye gark etsin... sevinciniz batsın
  Toplam beğeni
 • Bursalı

  4 ay önce Şikayet Et bunlar boşunamı seviniyo sanıyosunuz yine oyuna getirdik diye seviniyolar
  Toplam beğeni
 • engin

  4 ay önce Şikayet Et size şunu söyliyim abd yine zaman kazanıyor. halen anlamadınız mı BOP prejesi adım adım ilerliyor. eğer şimdi orayı dağıtmaz isek ülkemizi parçalayacaklar. bu mübarek cuma gününde dualarımız; "sefer bizim, zafer Allahın olsun". Allah Güvenlik Güclerimizi korusun.
  Toplam beğeni
  • Mücahit

   4 ay önce Şikayet Et Amin
 • Çavuş

  4 ay önce Şikayet Et Ne kadar güvenilir olduğunuzu biliyoruz.(Dönekler).
  Toplam beğeni
 • sivaslı

  4 ay önce Şikayet Et İnşallah sevinçleri hüzne dönecek, biraz daha sabredelim.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.