Haber 7

İYİ Parti 2 günlük suskunluğunu bozdu! Kayyum açıklaması!

İyi Parti, HDP'li başkanların görevden alınmasıyla ilgili ancak 3 gün sonra açıklama yapabildi. İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu tarafından yapılan açıklamada, yerel seçimde iş birliği yaptıkları HDP'nin tepkisini çekecek ifadelere yer verildi. Meral Akşener ise sessizliğini koruyor.
GİRİŞ 22.08.2019 00:52 SİYASET
Metin Boyutu
İYİ Parti 2 günlük suskunluğunu bozdu! Kayyum açıklaması!

İyi Parti, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınarak yerlerine illerin valilerinin atanması karşısında iki gündür sürdürdüğü suskunluğunu bozdu.

 

 

SEÇMENİN BASKISINA DAYANAMADILAR, HDP'NİN ADINI GEÇİRMEDEN AÇIKLAMA YAPTILAR

Seçmenlerin baskısına dayanamayan İyi Parti Başkanlık Divanı yerel seçimde örtülü iş birliği yaptığı HDP'yi kızdıracak bir açıklama yaptı. Açıklamada HDP'nin adının geçirilmemesi ise dikkat çekti.

 

 

İyi Parti Başkanlık Divanı'nda İçişleri Bakanlığı'nın Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanlarını görevden uzaklaştırması ve yerlerine kayyum atanması değerlendirildi. Partinin konuya ilişkin açıklamasını ise İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu yaptı.

"TERÖRE VE TERÖRE DESTEK VERENLERE..."

Açıklamada, "Demokrasi ve hukuk, millet iradesinin tecelli etmesinin en önemli aracı ve teminatıdır. Ancak seçilmiş olmak, seçilenlere suç işlemek ve hukuka uymamak imtiyazı tanımaz. Teröre ve teröre destek verenlere gerekli ceza verilmeli fakat bu süreçte alınan idari kararlar ve yapılan idari işlemler doğruluk karinesi ile devlete ve hukuka olan itimadı sarsmamalıdır" denildi.

HDP'NİN ADINI ANMADI

Seçmen baskısı üzerine sessizliğini bozan İYİ Parti, yerel seçim ortağı HDP'nin adını anmadı.

Yorumlar

33
 • Anadolu ligi

  3 hafta önce Şikayet Et hdp nin adını anmaması bile ittifakın itirafı gibi olmuş.
 • Hakkı

  3 hafta önce Şikayet Et Yazıklar olsun Yavuz Ağıralioğlu düştüğün duruma bak. Nizam-ı Alem Ocakları Başkanı
  Toplam beğeni
 • muşlu

  3 hafta önce Şikayet Et demirel gibi yuvarlak bir açiklama. ne şiş yansın ne kebap demişler sanki iki kanun metnini birleştirmişler ve onu okumuşlar.
  Toplam beğeni
 • üç-tuğ

  3 hafta önce Şikayet Et yavuz bey senin sıyaset yapacağın yer.iyi.değil ccc yada bbp ama yınede sen bilirsin gönlümüzdekı bu
  Toplam beğeni
 • oraloğlu

  3 hafta önce Şikayet Et nasihat ve bilgilendirme: ne yaparsanız yapın. siz bu ülkeyi sahipsiz mi sandınız. yeter artık . oyunlarınız meşhur oldu... zaten helaktesiniz. şöyle bir silkelenin hele. tövbe edin. birdahada yapmayın. müşahade yakin ehlinden. '' hadis i şerif '' Arzu ve isteklerini islam a tabi kılmayan .. tam iman etmiş olmaz. '' benden söylemesi. müşahade yakin ehlinden.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.