HDP'li Temelli: İstanbul zaferimizi sindiremediler!

3 belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili Van'ın İpekyolu ilçesinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, karara tepki gösterdi. Temelli'nin açıklamasının satır arasında 'İstanbul zaferimizi sindiremediler' ifadesini kullanması dikkat çekti. Temelli'nin bu sözleri, CHP-HDP-İYİ Parti ittifakını bir kez daha ilk ağızdan teyit etmiş oldu.

GİRİŞ 22.08.2019 19:26 GÜNCELLEME 22.08.2019 19:29 SİYASET
HDP'li Temelli: İstanbul zaferimizi sindiremediler!
HDP'li Temelli: İstanbul zaferimizi sindiremediler!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, üç büyükşehir belediyesindeki görevlendirmelere ilişkin, "Bir an önce bu karar geri çekilmeli, arkadaşlarımız görevlerine iade edilmeli." dedi.

 

 

Temelli, beraberinde bazı HDP milletvekilleri ve İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan eski Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile partisinin İpekyolu ilçe binasına gitti.

"İSTANBUL ZAFERİMİZİ SİNDİREMEDİLER"

 

 

Burada bir konuşma yapan Temelli, şunları kaydetti:

"Dedik ki; 'Bu ülkeyi kayyum utancından hep beraber kurtaracağız'. İşte 31 Mart'ta yaptığımız budur. Bunu içine sindiremeyenler, birçok belediye başkanımızın mazbatasını vermeyerek irademizi gasbetmeye başladılar. İstanbul seçimlerinde elde ettiğimiz zaferi içine sindiremeyenler, Diyarbakır, Mardin ve Van'a kayyum atadılar. Bunu kabul etmiyoruz. Bir an önce bu karar geri çekilmeli, arkadaşlarımız görevlerine iade edilmeli. Bunu bekliyoruz."

ETİKETLER

YORUMLAR 65 TÜMÜ
 • Dadaş 6 ay önce Şikayet Et
  Yani kabul ediyorsunuz zafer Chp nin degil hdp nin demi.Duyun iyi partililer.
  Cevapla
 • Elvan Çelebi 6 ay önce Şikayet Et
  Bir chp li de çıkıp şu boz ayıya demiyor ki:"kes lan!". Diyemezler.
  Cevapla
 • nabız 6 ay önce Şikayet Et
  bu partinin kayyumları istanbulda ankarada adanada antalyada hatayda belediye başkalnlığı yapıyor kimse birşey diyemiyor. hani türk ülkücüleri hani saadet dolu müslümalar hani laik demokratlar
  Cevapla
 • Zaza 6 ay önce Şikayet Et
  Geri zekalı seçime bile girmediniz neyi kazandiniz
  Cevapla
 • Selim 6 ay önce Şikayet Et
  Kazandınızsa yönetin! Yönetmek hizmet vermektedir... Dün okulumuzun önüne asfalt istedik. İhtiyaç var, dedik... Asfalt yok, denildi...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR