Haber 7

Bakan Soylu bir dönem "girilemez" denilen yerde konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Aliboğazı, bir dönem bin 500 ile 3 bin kişi arasında teröristlerin bulunduğu bir alan. Bugün bu terörist sayısının barınması veya burada bulunabilmeleri mümkün değildir. İnşallah burada kalan teröristlerin tamamı tasfiye edilecektir" dedi.
GİRİŞ 07.09.2019 14:05 SİYASET
Metin Boyutu
Bakan Soylu bir dönem "girilemez" denilen yerde konuştu

Bir dönem "girilemez" diye lanse edilen ancak başarılı operasyonlarla teröristlerden temizlenme noktasına gelen Aliboğazı'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Aliboğazı, bir dönem bin 500 ile 3 bin kişi arasında teröristlerin bulunduğu bir alan. Bugün bu terörist sayısının barınması veya burada bulunabilmeleri mümkün değildir. İnşallah burada kalan teröristlerin tamamı tasfiye edilecektir" dedi. 

 

 

Türkiye'de ilk defa Tunceli'de uygulamaya geçen 'Yaşam Alanlı Kule'leri gezen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dönem teröristlerin "girilmez" diye lanse ettiği Aliboğazı bölgesindeki Kekliktepe'ye gitti. Kekliktepe Yaşam Alanlı Kule'yi inceleyen ve güvenlik güçleriyle görüşen Bakan Soylu, açıklamada bulundu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında, "Aliboğazı, bir dönem terör örgütünün bin 500 ile 3 bin kişi arasında teröristlerin bulunduğu bir alan. Önemli özelliği ise Karadeniz’e geçişleri temin ettiği alanlardan bir tanesidir. Allah'a şükür şimdi güvenlik güçlerimizin olağanüstü gayreti ile burada bugün bu terörist sayısının barınması veya burada bulunabilmeleri mümkün değildir. İnşallah burada kalan teröristlerin tamamı tasfiye edilecektir. İnşallah buralarda huzur içerisinde gelinebilecek yer olacaktır" ifadelerini kullandı. 

 

 

Bakan Soylu'ya Tunceli ziyaretinde Vali Tuncay Sonel, Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, İl Jandarma Komutanı Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek eşlik etti. 

Yorumlar

14
 • Dervaz

  1 hafta önce Şikayet Et Ama chpipehdp üzülür ama öyle demeyin
 • gerçek

  1 hafta önce Şikayet Et sayın bakanımıza ve TSK' ne Allah'ın yardımı eksilmesin
  Toplam beğeni
 • Pkk ve Fetö nün

  1 hafta önce Şikayet Et Kökü kazınır ise Devlet güçlenir millet huzur ve bolluğa kavuşur...
  Toplam beğeni
 • töre

  1 hafta önce Şikayet Et Terörle çok sıkı mücadele etmeye devam etmeniz lazım.MİT hem pkk fetö daeş dhkpc tkpml vs terörü ile mücadele etmeli hem de gezi benzeri kalkışma yapabilecek okullarındaki öğrencileri öğretmenleri iş yaptığı sanatçıları sokağa dökebilecek grup ve partilerle ilgili istihbaratı da sıkı tutması lazım. birkaç şarkıcı geçinen klip çekmiş kim sponsor olduysa
  Toplam beğeni
 • Fehmi

  1 hafta önce Şikayet Et CHP doğudan temizlendikten sonra gerisi allah kerim.
  Toplam beğeni
  • misafir

   1 hafta önce Şikayet Et Allah her zaman kerim vesselam...
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.