Bakan Soylu bir dönem "girilemez" denilen yerde konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Aliboğazı, bir dönem bin 500 ile 3 bin kişi arasında teröristlerin bulunduğu bir alan. Bugün bu terörist sayısının barınması veya burada bulunabilmeleri mümkün değildir. İnşallah burada kalan teröristlerin tamamı tasfiye edilecektir" dedi.

GİRİŞ 07.09.2019 14:05 GÜNCELLEME 07.09.2019 14:14 SİYASET
Bakan Soylu bir dönem "girilemez" denilen yerde konuştu
Bakan Soylu bir dönem "girilemez" denilen yerde konuştu

Bir dönem "girilemez" diye lanse edilen ancak başarılı operasyonlarla teröristlerden temizlenme noktasına gelen Aliboğazı'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Aliboğazı, bir dönem bin 500 ile 3 bin kişi arasında teröristlerin bulunduğu bir alan. Bugün bu terörist sayısının barınması veya burada bulunabilmeleri mümkün değildir. İnşallah burada kalan teröristlerin tamamı tasfiye edilecektir" dedi. 

 

 

Türkiye'de ilk defa Tunceli'de uygulamaya geçen 'Yaşam Alanlı Kule'leri gezen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dönem teröristlerin "girilmez" diye lanse ettiği Aliboğazı bölgesindeki Kekliktepe'ye gitti. Kekliktepe Yaşam Alanlı Kule'yi inceleyen ve güvenlik güçleriyle görüşen Bakan Soylu, açıklamada bulundu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında, "Aliboğazı, bir dönem terör örgütünün bin 500 ile 3 bin kişi arasında teröristlerin bulunduğu bir alan. Önemli özelliği ise Karadeniz’e geçişleri temin ettiği alanlardan bir tanesidir. Allah'a şükür şimdi güvenlik güçlerimizin olağanüstü gayreti ile burada bugün bu terörist sayısının barınması veya burada bulunabilmeleri mümkün değildir. İnşallah burada kalan teröristlerin tamamı tasfiye edilecektir. İnşallah buralarda huzur içerisinde gelinebilecek yer olacaktır" ifadelerini kullandı. 

 

 

Bakan Soylu'ya Tunceli ziyaretinde Vali Tuncay Sonel, Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, İl Jandarma Komutanı Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek eşlik etti. 

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • Dervaz 5 ay önce Şikayet Et
  Ama chpipehdp üzülür ama öyle demeyin
  Cevapla
 • gerçek 5 ay önce Şikayet Et
  sayın bakanımıza ve TSK' ne Allah'ın yardımı eksilmesin
  Cevapla
 • Pkk ve Fetö nün 5 ay önce Şikayet Et
  Kökü kazınır ise Devlet güçlenir millet huzur ve bolluğa kavuşur...
  Cevapla
 • töre 5 ay önce Şikayet Et
  Terörle çok sıkı mücadele etmeye devam etmeniz lazım.MİT hem pkk fetö daeş dhkpc tkpml vs terörü ile mücadele etmeli hem de gezi benzeri kalkışma yapabilecek okullarındaki öğrencileri öğretmenleri iş yaptığı sanatçıları sokağa dökebilecek grup ve partilerle ilgili istihbaratı da sıkı tutması lazım. birkaç şarkıcı geçinen klip çekmiş kim sponsor olduysa
  Cevapla
 • Fehmi 5 ay önce Şikayet Et
  CHP doğudan temizlendikten sonra gerisi allah kerim.
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Allah her zaman kerim vesselam...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR