Haber 7

CHP'li Altay Yenikapı sorusu karşısında neye uğradığını şaşırdı

CHP'li Engin Altay, Yenikapı'daki araçlarla ilgili sorulan sorular karşısında zor anlar yaşadı. Zabıta araçları sorulan Altay, "Bilemiyorum, ihtiyaç fazlasıdır herhalde" dedi. Sunucunun, "Peki bunlarla ne yapılır" sorusu üzerinde bir süre cevap veremeyen Altay'ın daha sonra, "Belediye bankamatik maaşı almış personele al bunla gez diye verilebilir" demesi şaşırttı.
GİRİŞ 08.09.2019 14:04 SİYASET
Metin Boyutu

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Yenikapı'da sergilenen İBB araçlarıyla ilgili gelen soru karşısında adeta terledi. 

 

 

Ekrem İmamoğlu, seçimlerden önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde araç israfı olduğunu iddia etmiş, bu araçlardan çok büyük bir kısmının da lüks sınıf olduğunu öne sürmüştü. Geçtiğimiz günlerde, belediyeye ait araçlar Yenikapı meydanına dizildi. Ancak araçların birçoğu orta sınıf otomobil ile kamyonetlerden oluşuyor. 

Bu konuyla ilgili bir televizyon programında konuşan CHP Grup Başkanvekili Altay, sunucunun sorusu üzerine zor anlar yaşadı. 

 

 

Sergilenenler arasında bulunan zabıta araçlarıyla ilgili, "Bilemiyorum, ihtiyaç fazlasıdır herhalde" ifadelerini kullanan Altay, "Bununla ne yapılır" sorusuna ise şöyle cevap verdi: 

"Belediyede bankamatik maaşı alan, partiden dolayı belediyeye girmiş personele al bunla gez diye verilebilir, bilemiyorum."

Ekrem İmamoğlu'nun 'lüks' olduğunu iddia ettiği araçlar.

Yorumlar

146
 • Ayhan58

  1 hafta önce Şikayet Et Şu cismi kaldırın siteden .bu cisim fazlalik.
  Toplam beğeni
 • C.Türk

  1 hafta önce Şikayet Et Allah işte!... Şaşırttığı Kulunu...... :)
 • C.Türk

  1 hafta önce Şikayet Et Siz asıl Gelin İmamoğlunun Beylikdüzünde bıraktığı israfı görün? Beylikdüzü şimdi Borç içinde!? :)
  Toplam beğeni
 • İsmail

  1 hafta önce Şikayet Et Yolsuzluğun kitabını yazan chp, nasılda ustaca manevralar yapıyor.valla helal olsun.şu memlekete bi çivi çakmayan,elinde viskisiyle kokteylerde boy gösteren belediyecilik.
  Toplam beğeni
 • maksat

  1 hafta önce Şikayet Et İstanbulda Maksatları Kaos yaratmak
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.