Haber 7

ABD'den yeni Türkiye açıklaması: Engel olmayacağız!

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Türkleri askeri olarak engellemeyeceğiz' denildi. Açıklamada, Türkiye'nin operasyonuna ABD'nin hiçbir şekilde destek vermeyeceği de belirtildi.
GİRİŞ 07.10.2019 18:19 SİYASET
Metin Boyutu
ABD'den yeni Türkiye açıklaması: Engel olmayacağız!

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yapmayı planladığı operasyona ilişkin ABD Dışişleri Bakanığı'ndan açıklama geldi.

 

 

"TÜRKLERE ASKERİ OLARAK ENGEL OLMAYACAĞIZ"

Reuters'ın aktardığı habere göre açıklamada, ABD dışişleri üst düzey yetkilisi "Türklere askeri olarak engel olmayacağız" diye konuştu. 

 

 

Aynı açıklamada “Operasyona hiçbir şekilde destek vermeyeceğiz” ifadesi de yer aldı.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD askerlerinin Suriye sınırından çekilmesi konusunda "Bu sonu olmayan saçma savaşlardan çıkmamızın zamanı geldi" ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar

73
 • Bremenli

  1 hafta önce Şikayet Et hadi lan ordan engeleyemeyecegini topragi icin yaslisi genci kadini erkegi cocugu genci ile ölmeyi bekleyen koskoca bir millet var karsinizda bunu bildiginiz icin istiyorsunuz ama cesaret edemiyorsunuz cünki bu millet vatan icin ölmeyi sehitlik diye bilir ALLAH icin yasar ALLAH icin ölür bunlari cok iyi biliyonuz biz müslüman kardeslerimizin yanindayiz insallah ALLAH imizin yardimi ve inahiyetiyle galip gelecez kardeslerimiz topraklarina kavusacaklar insallah kardeslerimizde bizi unutmaz
 • Ax111

  1 hafta önce Şikayet Et ABD çekilmiyor dostlar. Müslüman Türk askeri sahada ABD, İsrail, AB, PKK, YPJ, PYD, YPG, DEAŞ ... ile savaşacak. ABD resmi anlamda göstermelik bir çekilme tiyatrosu ile demek istiyor ki ””””””Eyyy orada bulunan her milletten paralı ve gönüllü askerler!! Eyyy YPG, PKK, PYD, YPJ ve DEAŞ!! Ben size binlerce tır silah verdim. Savaş eğitimi verdim. Paraysa para verdim. Size zaman kazandırdım. Ben ABD olarak çekilmiş ve meydanı Türkiye’ye bırakmış görüntüsü vereceğim. Bütün bunlara rağmen eğer bu işi başaramazsanız sizi bitiririm!!!! Çünkü o zaman ben de zaten bitmiş olacağım. Dolayısıyla da sizi bitirmekte tereddüt etmem.”””””””
 • Manisalı

  1 hafta önce Şikayet Et Ha şunu bileydiniz.siz kimin ile dans ediyorsunuz.
 • tepki

  2 hafta önce Şikayet Et Şu operasyona destek vermemeniz bile müttefikliğe ters,hainlik sizin kanınızda var.Öyle algı oluştu ki biz Türkiye'nin önünü açıyoruz,ulan destek vermeniz lazım destek!
  Toplam beğeni
 • oku yorum

  2 hafta önce Şikayet Et Böyle konuşarak kendilerini temize çıkarıyorlar. Oradaki köpeklerinize o kadar silahı kim verdi? Operasyonu bu vakte kadar uzatan kim? Yılan başısın sen başı. Böyle zalimler cehennemin varlığına şükrettiriyor.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.