Haber 7

Graham'dan tehdit: Türkiye'nin NATO üyeliğini askıya alalım!

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen senatörü Lindsey Graham, Türkiye’nin Suriye’ye girmesi durumunda Kongre’den Türkiye’ye yönelik yaptırım kararı geçireceklerini ve NATO üyeliğinin askıya alınması çağrısı yapacaklarını söyledi.
GİRİŞ 07.10.2019 19:19 SİYASET
Metin Boyutu
Graham'dan tehdit: Türkiye'nin NATO üyeliğini askıya alalım!

ABD Başkanı Donald Trump’ın partisinden Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna girmesi durumunda Demokratlarla ortak bir yaptırım tasarısını getireceklerini ve Türkiye’nin NATO üyeliğinin askıya alınmasını isteyeceklerini duyurdu.

 

 

Graham, Trump’ın Kongre’den çıkacak Türkiye’ye yönelik yaptırım kararını veto etmemesini umduğunu söyledi.

Graham, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

 

 

"Demokrat Senatör Chris Van Hollen ile şimdi Suriye’deki durum hakkında konuştum. Suriye’ye girmesi halinde Türkiye’ye iki parti olarak yaptırımları getireceğiz ve DEAŞ'ın yıkılmasında ABD’ye yardım eden Kürt güçlerine (PKK/YPG) saldırmaları durumunda da Türkiye'nin NATO üyeliğinin askıya alınması çağrısı yapacağız."

TRUMP'A ÇAĞRI: YAPTIRIMLARI VETO ETMEYİN!

Trump'a "Türkiye’ye karşı yaptırımların veto edilmemesini umuyor ve bekliyoruz" çağrısı yapan Cumhuriyetçi sentör, Trump’ın kararını 'Kürt müttefiklerini terk etme ve Suriye’yi Rusya, İran ve Türkiye’ye teslim etme kararı' diye niteledi.

"DEAŞ'a karşı savaşın Rusya, İran ve Türkiye’nin taşeronluğuna bırakılmasının iyi bir fikir olmadığını' dile getiren Graham, "Bunun en muhtemel sonucu İran’ın Suriye’deki hakimiyetinin garantiye alınmasıdır" dedi. 

Yorumlar

21
 • alp

  1 hafta önce Şikayet Et nato dan kurtulsak zaten bizim yükseliş hızlanacak. değil bizi çıkarmaları, kendimiz çıkalım desek 100 tane entrika yaparsınız, çıkmayalım diye. siz artık bizi kandıramazsınız. ruhu satılmış insan müsveddeleri..
 • Ali Umit DERNEK

  1 hafta önce Şikayet Et Elinizden geleni ardiniza koymayin. Sefer bizden galib olan Allah
 • ugur Mustafa

  1 hafta önce Şikayet Et Hahahaha... Bu pörtlek göz daha çok çıldıracak
 • istanbul

  1 hafta önce Şikayet Et Cehendeminekeferelerhinlerboksör
 • ameleteam

  1 hafta önce Şikayet Et Almazsan adisin.Ama bundan sonra ne sen ne de senin it askerin Türkiye sınırında bir santim içeri giremez,İncirlikteki nükleer bombalarını da al,Kürecik te kapatılsın gör bakalım nasıl oluyor.İtraile atılacak bir füzeyi nasıl durduracaksın gerzek
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.