Haber 7

Karamollaoğlu'ndan ABD açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Trump'ın hadsiz ve küstah açıklamaları ile Amerikan politikalarının iki yüzlülüğünü bir kere daha ortaya koyduğunu belirterek "Türkiye, bu türden tehditlerle yönlendirilebilecek bir ülke değildir. Güvenliğini tehdit eden her durumda, kararlarını kendisi alabilecek yetkinliğe sahiptir" dedi.
GİRİŞ 07.10.2019 23:54 SİYASET
Metin Boyutu
Karamollaoğlu'ndan ABD açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "ABD Başkanı Trump'ın hadsiz ve küstah açıklamaları, Amerikan politikalarının iki yüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur." ifadesini kullandı.

 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter paylaşımına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Trump'ın askeri politikalarda etkisi olmadığını, kendi iç kamuoyunu tatmin etmek için bu tür basit tehditlere başvurduğunu belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye, bu türden tehditlerle yönlendirilebilecek bir ülke değildir. Güvenliğini tehdit eden her durumda, kararlarını kendisi alabilecek yetkinliğe sahiptir. ABD Başkanı Trump'ın hadsiz ve küstah açıklamaları, Amerikan politikalarının iki yüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur."

 

Yorumlar

38
 • kenan

  1 hafta önce Şikayet Et asenayla aynı piste çıkıp daha iyi kıvırmazsan adımı değiştiririm
 • keleş 34

  1 hafta önce Şikayet Et kılıcdar. oğlu. darılır. selo. küser. ABD. ye. böyle. laflar. etme. temel. ağa
 • E.G

  1 hafta önce Şikayet Et Hiç inandırıcı değil
 • Xxx

  1 hafta önce Şikayet Et Dikkat bu konuştuklarini chp duymasinn
 • MUhsin GÜNEŞ

  1 hafta önce Şikayet Et Yanlış anlamada sayın Temel bey bence canın yandı gibi hissediyorum bu ABD nin çekilmesinden dolayı !. Böyle güçlü bir dik duruşla ABD nin geri çekilme kararı aldırtan RTE yi tebrik etsen TRAMP a kızmaktan daha çok adil bir duruş olamzmıydı :) hem Tramp bütün pentegona karşı senden daha fazla Bizim haklı davamızı desteklediğini görür gibiyim bilmem neden ama böyle hissettridin be teme ağabey :)
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.