Haber 7

Sezai Temelli haddini aştı!

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yapması an meselesi olan kritik harekatın yankıları sürerken Terör örgütü YPG'nin korkusu HDP'ye de yansıdı. Temelli, (Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekat) Uluslararası toplum nezdinde hiçbir kabul edilirliği olmayan bu savaş girişiminin ve bu işgal operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz" sözleriyle PKK/YPG'ye kalkan oldu..
GİRİŞ 08.10.2019 15:46 SİYASET
Metin Boyutu
Sezai Temelli haddini aştı!

Türkiye'nin Fırat'ın doğusundaki PKK/PYG'li teröristlere yönelik olası operasyon öncesi muhalif odaklardan skandal açıklamalar gelmeye başladı. PKK'nın siyasi uzantısı HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Türkiye'nin, Fırat'ın doğusuna gerçekleştirmeyi planladığı operasyona ilişkin konuştu.

Temelli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, "Uluslararası toplum nezdinde hiçbir kabul edilirliği olmayan bu savaş girişiminin ve bu işgal operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz." sözleriyle tepki çeken açıklamada bulundu.

 

SEZAİ TEMELLİ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/YPG'YI BÖYLE SAVUNDU

Tüm Türkiye halklarını, Ortadoğu, Avrupa halklarını "savaşa hayır" demek için yan yana gelmeye davet ettiklerini belirten Temelli, barış iradesinin savaş isteyenlere karşı güçlü bir şekilde ortaya konulamaması halinde bu felaketin bedelini çocukların, gelecek kuşakların ödeyeceğini öne sürdü.

Engellemelere rağmen barışın sesinin susturulamayacağını ifade eden Temelli, "Uluslararası toplum nezdinde hiçbir kabul edilirliği olmayan bu savaş girişiminin ve bu işgal operasyonunun bir an önce durdurulmasını istiyoruz." diye konuştu.

 

Yorumlar

52
 • Temel

  1 hafta önce Şikayet Et Bu herif maaş alıyor devletten degilmi? O zaman kimse şikayet etmesin. Haine devlet maaş ödüyor ise mesele bitmiştir
 • Erdoğan

  1 hafta önce Şikayet Et Tembel ne oldu len tutuştunmu sıranı bekle Türkiyeye tehtit savuruyordun ya bekle sıra sanada gelecek
 • Fatih

  1 hafta önce Şikayet Et Hani Barolar Birliği. HSYK hakimler.niye dava acmıyorlar. Bu ingiliz. Yunan.kırmasına
 • DEVŞİRME

  1 hafta önce Şikayet Et Bu ingiliz Tohumu Sezai ismet inönü'nün Yeğeni inönü Bunun Dayısı Oluyor Varın Gerisini Siz Düşünün
 • TUTUŞTUNUZ

  1 hafta önce Şikayet Et Sen istemiyorsan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hemen Vazgeçer Başka Bir isteğin Varmıydı?
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.