Haber 7

Türk büyükelçiyi Dışişleri Bakanlığı'na çağırdılar!

Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı operasyon nedeniyle Türk Büyükelçisi’nin Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığını belirtti.
GİRİŞ 09.10.2019 20:58 SİYASET
Metin Boyutu

Blok, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Hollanda, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusundaki askeri eylemlerini kınıyor. Türk büyükelçisini çağırdım. Türkiye’yi seçtiği yolda devam etmemeye çağırıyoruz” dedi.

 

 

Daha önce Blok, konuyu NATO gündemine taşıma sözü vermiş, Türk mevkidaşından harekata ilişkin açıklama talep etmişti.

Hollanda, tarihi açıdan ülkenin batı kıyısındaki bölgesini ifade eden 'Holland' adının yerine, ülkenin tamamını temsil eden 'Netherlands' ismini kullanma kararı almıştı.

 

 

Yorumlar

26
 • hidocan Almanya

  1 hafta önce Şikayet Et hollanda merak etme senin siranda gelecek dosyasi en kabarik ülkelerin arasindasin , dur hele bekle görüceksiniz gününüzü
 • murtaza

  1 hafta önce Şikayet Et Teröre en çok yardım ve yataklık yapan ülkeler belli oluyor, türkiyeye, en çok hangi ülkelerden tepki, tehdit, geliyorsa, o, ülkeler terörü, besliyorlar, resim, tablo gayet açık, önemli olan bu resmi görebilmekte, fakat bizim içimizdeki hainleri de bilmemiz gerek, en tehlikeli olanlarında içimizdekilerdir, çünkü bu vatan hainleri aramızda dolaşıyor.
  Toplam beğeni
 • k-keskin

  1 hafta önce Şikayet Et ozaman alın bütün mültecileri avrupaya , yata boş boş ötmeyin
 • a.d

  1 hafta önce Şikayet Et Biz de çağıralım aşağılıkları.
 • Mizah

  1 hafta önce Şikayet Et Sen kimsin be adam. Avrupa bu tehdidin onda birini yaşasaydı , ne canlar yakar , ne katliamlar yapardı. Siz insanlık için değil , kendinizi korumak için bile değil , ülkelerin zenginliklerine konmak için ne kadar masum öldürdünüz. Adamların bize düşmanlığı ezelden. Sebebe gerek yok.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.