Haber 7

HDP'nin yalan haberine AK Parti'den çok sert tepki!

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili provakatif ve yalan haber üreten HDP'ye çok sert tepki gösterdi.
GİRİŞ 09.10.2019 21:40 SİYASET
Metin Boyutu

AK parti sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

 

"OPERASYON BÖLGESİNİN DIŞINDADIR"

Hdp, kara propagandaya ve yalan haber üretmeye devam ediyor. Türkiye’nin Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir mahalleyi vurduğunu söylüyor. Bu mahalle Türkiye’nin harekat ve operasyon bölgesinin dışındadır.

"TİPİK BİR PKK TAKTİĞİ"

Tipik bir PKK taktiğidir bu. Batı kamuoyunu etkilemek için özel hedef seçerler ve Türkiye’nin üstüne atmaya çalışırlar. Türkiye’nin operasyon bölgesinin dışında Hristiyanların yaşadığı bu mahallenin PKK/YPG/PYD unsurları tarafından hedef alındığı açıktır.

 

"SİVİLLERİ KATLETMEK PKK'NIN SİCİLİDİR"

PKK/YPG/PYD’nin karanlık operasyonlarının propagandası eş zamanlı olarak HDP tarafından yapılıyor. TSK, sivillerin korunması konusunda dünyanın en hassas ordusudur. Sivilleri katletmek PKK’nın sicilidir.

"TÜM MAZLUMLARIN KORUYUCUSU TÜRKİYE'DİR"

Kim ne derse desin, operasyon bölgesindeki tüm mazlumların koruyucusu Türkiye’dir. Müslümanlar gibi Hristiyanların da terör zulmünden kurtuluşu TÜRKİYE sayesinde olacaktır. Türkiye tüm dini grupların güvenliğini sağlayacaktır.

"BARIŞ PINARLARI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ZULMÜNDEN KURTARACAKTIR"

Suriye’de YPG/PYD’nin zulmettiği tüm kardeşlerimiz gibi Kürt kardeşlerimizin zulümden kurtuluşu da TSK’nın terörle mücadelesi sayesinde olacaktır. Barış pınarları tüm etnik ve dini grupları terör örgütlerinin zulmünden kurtaracaktır." dedi

Yorumlar

58
 • Ertuğrul

  1 hafta önce Şikayet Et Bu yalan haberi üreten algı yaratan kim varsa susturulsun artık.
 • gerçek

  1 hafta önce Şikayet Et Devletin bütün imkanlarından faydalanıyorlar ama nankörlük edip bu millete ihanetin danıskasını yapan çıban başı bu hainleri meclisten ve ülkeden temizleme zamanı gelmedi mi?
 • RAS

  1 hafta önce Şikayet Et pkk bitince bölgeye huzur gelecek bunu bütün kürt ve arap kardeşlerimiz biliyor. çırpınış boşuna bırakın silahları teslim olun en azından ölmezsiniz
 • TÜRK

  1 hafta önce Şikayet Et yeryüzünde TÜRK ordusundan daha merhametli bir ordu daha bulamazsınız. Çünkü onlar Allah'ın yeryüzündeki ordusudur.
 • ali

  1 hafta önce Şikayet Et Peygamberimiz zamanında da münafıklar aynen hdp liler gibi savaşta kendi milleti devleti aleyhinde propoganda yapar düşmanla işbirliği yapardı.Daha doğrusu bunlar Türkiye milletinden olmayı kabul etmeyen ABD ve İsrailin yalanlarına kanan onlara hizmet eden,ihanet içerisinde olan bir guruhtur.Tabi onlara benzeyen bunlarla ittifak yapan kardeşleri de var.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.