Haber 7

Süleyman Soylu: 500 ismi tespit ettik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son dakika açıklamasında sosyal medya hesaplarından terör örgütü propagandası yapan ve Türkiye Cumhuriyeti devletine iftiralarda bulunan 500 ismi belirlediklerini açıkladı.
GİRİŞ 11.10.2019 15:46 SİYASET
Metin Boyutu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası'nda düzenlenecek Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı Pilot ve Teknisyen Temel Kursları Mezuniyet Töreni'nde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satırbaşları:

Ne dediler? Efendim Türkiye sivilleri vuracakmış. Dünyaya sesleniyorum. Dün Akçakale’de sivilleri kimin vurduğunu gördük. Barış Pınarı operasyonunun ilk şehidi 9 aylık Suriyeli bebeğimiz oldu. İnancımız odur ki maalesef denizden o minnacık cesediyle karaya vuran Aylan bebek ile hep beraber cennette arkadaş oldular. Dünya bize cevap versin. Sivilleri vuran kimmiş? Ben buradan bir başka soru daha sormak istiyorum. Hem içeride, hem dünyada kafası karışıklara sormak isterim. Türkiye’ye atılan havan mermileri egemen devletten mi atıldı? Biz terörle mücadele ettiğimizi söylüyoruz. Onlar hayır diyorlar. O zaman kim bunlar? O havan mermisinin başında kim vardı? Bize onu söylesinler.

 

 

Zor bir soru sormuyorum. Bana bir isim söylesinler. Her zaman yaptığı gibi susarlar. Biz görevden aldığımız belediye binalarında roketatarlar bulduk.

500'E YAKIN SOSYAL MEDYA HESABINA İŞLEM YAPILDI

 

 

Soylu, Barış Pınarı Harekatı'na yönelik hakaret içeren 500'e yakın sosyal medya hesabının incelendiğini, 121 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

 

Yorumlar

124
 • oral

  1 ay önce Şikayet Et ellerinize sağlık bakanım , işte bu ...yıllardır terör estiriyorlardı yazılarıyla, hatta 15 temmuzdaki terbiyesizliklerinide aştılar bu sefer, atın kodese bakalım başkalarıda yazabiliyorlarmı bundan sonra...şikayet edecek merci bulamıyorduk efendim.
 • VATAN MİLLET

  1 ay önce Şikayet Et ifşa edin kutsal aziz TÜRK Vatandaşlığından çıkartalım gidip suriyede yaşasınlar... bizde...
 • Anayasa da

  1 ay önce Şikayet Et Düzenleme yapmak şart... idam ve vatandaşlıktan çıkar ma maddeleri Anayasa ya eklenmeli... iki ayaklı köpek beslenmek ten millet bıktı usandı nereye kadar ???
  Toplam beğeni
 • Vebal sizin

  1 ay önce Şikayet Et Vatandaşlıktan çıkarıp sınır dışı etmez iseniz vebali sizlerin dir... Düşmanımız ile kapı komşu yaşamak istemiyoruz...
 • erol 0776

  1 ay önce Şikayet Et acımayın vatan hainlerine
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.