Haber 7

Tarihi mutabakatta dikkat çeken detay!

Türkiye ile Rusya arasında imzalanan tarihi önem taşıyan mutabakatta, YPG unsurlarının 150 saat içinde oluşturulması planlanan güvenli bölgeden çıkarılması ve iki ülkenin birliklerinin devriyeye başlaması kararlaştırıldı. 150 saatlik sürenin Cumhuriyet Bayramı olarak kutlanan 29 Ekim'e denk gelmesi dikkat çekti.
GİRİŞ 22.10.2019 21:38 SİYASET
Metin Boyutu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye Milli Ordusu ile birlikte düzenlediği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Türkiye ile Rusya arasında tarihi önemde bir mutabakat imzalandı. İmzalanan mutabakatta 150 saatlik sürenin dolması 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na denk gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

 

 

ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN YIL DÖNÜMÜNDE AFRİN'E GİRİLMİŞTİ

Mutakabata göre 150 saat içinde YPG silahları oluşturulması planlanan güvenli bölge sınırları içerisinden çıkarılacak ve harekat sınırlarının batısı ve doğusunda, 10 kilometre derinliğindeki alanda Türk ve Rus devriyeleri başlayacak.

150 saatlik süre, Türkiye'de Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı 29 Ekim'de, saat 12:00'de sona erecek ve Türkiye, Suriye'de güvenli bölgeye girmiş olacak. Türkiye yine YPG'nin elinde bulunan Afrin'e yaptığı operasyonda Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü olan 18 Mart'ta Afrin ilçe merkezine girmişti.

 

 

Yorumlar

7
 • blade

  3 hafta önce Şikayet Et hani uzatma yoktu 150 saat nerden cıktı
  Toplam beğeni
  • türkoğlu

   3 hafta önce Şikayet Et uzatılmadı menbiç için verildi bu zaman.
   Toplam beğeni
  • Herglms

   3 hafta önce Şikayet Et bu ne anlaşması biliyormusun da uzatma ne diye soruyorsun??!
   Toplam beğeni
 • almanyadan

  3 hafta önce Şikayet Et Ülkesinin aslani , adeta hücrelerimizi yeniledin.Reis!
  Toplam beğeni
 • AKINCI 1453

  4 hafta önce Şikayet Et Arif Altunbaş , tarih: 09.10.2015 , http://www.haber7.com/yazarlar/arif-altunbas/1592561-ayidan-post-rusyadan-dost-olmaz
  Toplam beğeni
  • dahili

   3 hafta önce Şikayet Et 2015 yılından bahsediyorsun. onların uçağını düşürüp pilotlarının ölümüne neden olduk, Rusya ne yaptı. İstemezmiydi şiddetli bir karşılık vermek, ama devlet ilişkilerinden bahsediyoruz, çocuk ilişkisi değil . Ayrıca anlaşma başka dostluk kardeşlik başka. Türkiyenin azerbaycan,pakistan dan başka dostu var mı
   Toplam beğeni
  • AYDIN

   3 hafta önce Şikayet Et Düşmanımın düşmanı dostumdur
  • Adil

   3 hafta önce Şikayet Et Anlaşma yaptığın kişilerin dost olması şart değil. Peygamberimizde müşriklerle ve yahudilerle anlaşma yapmıştır. Biz rusları veya abd lileri dost görmüyoruz, sadece ülkemiz yararına hareket ediyoruz. Birazda denge politikası güdüyoruz.
   Toplam beğeni
 • Egeliden

  4 hafta önce Şikayet Et İki devasa ayıyla (abd ve Rusya) ve sırtlan sürüsüyle (Almanya Fransa İngiltere v.s.) çakallarla ( pkk pyd diğerleri)mücadele ede ede ve onları planlarını yaptırmayarak hem askeri hem siyasi büyük başarı elde ettik.Birileri beğenmeyen bilir ama gerçek budur.Erdoğanın dirayetli olmasaydı,bizi çoktan bölmüş ve yemişti o ayılar çakallar.
  Toplam beğeni
  • çokgüzelyorum

   3 hafta önce Şikayet Et Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • mehmet kut

   4 hafta önce Şikayet Et Reis, müslüman olduğumuzu ve kardeş olduğumuzu, kim olduğumuzu hatırlattı bize, çok uğraştı ama en azından ülkenin yarısına hatırlatmayı başardı, darısı diğer yarısına, birde kurtun asaletini ve gücünü hatırlatan Bahçeli olunca kimse bileğimizi bükemeyecek içte ki hainler bile elhamdülillah.
   Toplam beğeni
 • Ali Bilir

  4 hafta önce Şikayet Et Türk ata bindi mi kılıç kuşandı mı kimse durduramaz operasyonu
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.