Haber 7

Türkiye'den ABD'ye mektup: Yaptığınız yanlış

ABD Temsilciler Meclisinde Türkiye’yi hedef alan iki tasarının kabul edilmesine ilişkin tepkiler sürerken; Türkiye, bu konuda rahatsızlığını dile getiren bir mektup yazdı.
GİRİŞ 03.11.2019 07:44 SİYASET
Metin Boyutu
Türkiye'den ABD'ye mektup: Yaptığınız yanlış

TBMM Türkiye -ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mehdi Eker, muhatabı olan ABD Temsilciler Meclisi Üyesi isimlere mektup gönderdi. 31 Ekim 2019 tarihli, Dostluk Grubu Eş Başkanlarına hitaben yazılan 3 sayfalık mektupta iki ülke arasındaki ilişkilere dikkat çekilirken; Ermeni iddialarının gerçekleri yansıtmadığı belirtildi. Mektupta sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik özetle şu ifadeler yer aldı: Talihsiz bir hata veya kötü bir tesadüf değilse 29 Ekim gibi Türkiye halkı tarafından önemli bir günde kabul edilmiş olmasını hasmane bir yaklaşım olarak değerlendirmemek mümkün değil. Tarih siyasi meclisler tarafından yeniden yazılamaz.

 

 

TERÖRİSTLERİN MEŞRULAŞTIRILMASI YANLIŞ

Mektupta, Barış Pınarı Harekâtı’na da değinildi. Harekâtın amacının saldırı değil savunma olduğu vurgulanarak “DEAŞ, PKK/YPG/PYD, FETÖ ve daha pek çok örgütle aynı anda mücadele eden Türkiye, müttefiki ABD’yi bu mücadelede karşısında değil, yanında görmek istemektedir. İnterpol tarafından Kırmızı Bültenle aranan “Mazlum Kobane” kod adlı Ferhat Abdi Şahin isimli teröristin meşrulaştırılması yanlıştır ve bu hatadan ivedilikle geri dönülmelidir” denildi.

 

 

EKER: DOSTLUĞA SIĞMAZ

TBMM Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mehdi Eker bir grup gazeteciye mektubu ve bundan sonra atılacak adımları anlattı. Eker, ABD Temsilciler Meclisinden çıkan iki kararın dostluğa da müttefikliğe de sığmayacak bir tutum olduğunu söyledi.

Türkiye

Yorumlar

24
 • mehmetçik

  1 hafta önce Şikayet Et Avrupa bırakın teröre teslim olsunlar..oradaki Türklerde ülkelerine dönsün.zaten Avrupa artık güvenli değil.
  Toplam beğeni
 • ahmet

  1 hafta önce Şikayet Et boşuna buyuklerimiz dememiş domuzdan post gavurdan dost olmaz küfür tek miilletir onun için a.b. planları devreye sokmak lazım en tehlikeliside içimizdeki hainlere dikkat etmeklazım onların kafalarını ezmek lazım yoksa biz dürüst olursak 7 duvel gelse yine boş
  Toplam beğeni
 • keloğlan mağarası

  1 hafta önce Şikayet Et Başkanım RECEP TAYYP ERDOĞAN terörist işkalci şeytan zalim abd nin köpeklerinden ele geçirdiğimiz silahları sergi alanlarında sergileyip terörist işkalci şeyta zalim abd ve avrupanın bilinmeyen yüzünü DÜNYAYA gösterelim.
 • Asım

  1 hafta önce Şikayet Et abd meclisi siyonistten emir alıyor. abd diye bir yer de yok.
  Toplam beğeni
 • emekçi

  1 hafta önce Şikayet Et 15 temmuzda bizi bombalayan uçaklara yakıtı veren abd tanker uçaklarıydı,ne müttefiki,ne dostu,baş düşmanınızdır,abd.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.