Haber 7

Erdoğan'dan Bülent Arınç'a sert tepki

AK Parti grup toplantısı çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, Bülent Arınç'ın FETÖ ile ilgili skandal sözlerine sert teki gösterdi.
GİRİŞ 05.11.2019 13:24 SİYASET
Metin Boyutu

Erdoğan Trump ile görüşüp görüşmeyeceği konusunda  ''Gitmeden önce kendileriyle telefon görüşmesi yapacağız. O telefon görüşmesine göre nihai kararımızı vereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'dan savaş uçağı alımının gündemde olup olmadığına ilişkin bir soruya, ''ABD ile F-35 sorunu çözülmezse gereken adımları atarız. S400 alırken bir yerlere sormadık, aldık. Böyle bir şey yaparken de eğer alma kararını verirsek alırız'' dedi.ARINÇ'A SERT CEVAP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç'ın KHK'lılarla ilgili yaptığı açıklamaya tepki göstererek, "Arkadaşlar kendisini iyi bir hukukçu olduğuna göre 'KHK facia' ifadesi kullanmasını esefle karşıladım. Bugün zaten bir toplantımız var, bunu da kendi aramızda değerlendireceğiz. Bugün yapacağımız toplantıda konuşacağız." dedi.

 

 

BÜLENT ARINÇ FETÖ'CÜLERDEN ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Bülent Arınç geçtiğimiz günlerde verdiği röportakdaFETÖ'cülerden özür dilediğini belirterek, '“Bu felaketi yaşayan insanlara acıyorum ve onlara merhamet ediyorum ve onlardan özür diliyorum. Evime temizlik yapmaya gelen, daire başkanlığından ihraç edilen bir kadını gördükçe, eşi polis ihraç edilmiş başka bir kadını gördükçe ben yerin dibine geçiyorum. Kırıkkale’den yumurta getirip kapı kapı dolaştıran bir genel müdür yardımcısı gördükçe ben felaket görüyorum. Bir benzinliğe gittiğim zaman bir Danıştay üyesinin pompa tuttuğunu gördüğümde acı duyuyorum.” demişti.

 

 

Yorumlar

146
 • VATANDAŞ

  6 gün önce Şikayet Et EYbülent arınç acaba senin dinin varmı vicdanın varmı 18 milyon maaş alıyorsun burnundan gelsin fitil fitil istifa et baban devletimi türkiye zehir zıkmın olsun
  Toplam beğeni
 • Umit

  6 gün önce Şikayet Et Bu adamı istişare kurulu "aksaçlılara" kim aldı başkan? Onu söyle.
  Toplam beğeni
 • Ee Serkan

  6 gün önce Şikayet Et Hala adam onlarla çalışıyor ve utanmadan bunu ikrar ediyor. Yani yeni almaya başladığı ikinci maaşla onları besliyor
  Toplam beğeni
 • Çavuş

  6 gün önce Şikayet Et Hiç yakışmadı, Ülkesine ve bayrağına ihanet edene acınmaz.
  Toplam beğeni
 • ahmet

  6 gün önce Şikayet Et sayın b. arınç 15 temmuzda bizim silahlarımızla bizi vuran o teröristleri unuttu sanırım. 15 temmuz şehitlerimiz onun şehidi değilmi. şehitlerimizin ailelerine üzülmüyormu. ya 15 temmuz başarıya ulaşsaydı bu ülkenin başına neler gelebileceğini bilmiyormu. terörist teröristtir acınmaz sade imha edilir.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.