Haber 7

Ampute Milli Takımı, Mevlüt Uysal'ın konuğu oldu

Meksika'da düzenlenen Ampute Futbol Dünya Kupası'nda Dünya ikincisi olan Ampute Milli Takımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Mevlüt Uysal tarafından misafir edildi.
GİRİŞ 09.11.2018 11:41 SPOR
Metin Boyutu
Ampute Milli Takımı, Mevlüt Uysal'ın konuğu oldu


Meksika'da düzenlenen Ampute Futbol Dünya Kupası'nda dünya ikincisi olan Ampute Milli Takımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Penaltılarla belirlenen ikinciliği biz birincilik olarak kabul ediyoruz" dedi.

Geçtiğimiz yıl Türkiye'ye Avrupa şampiyonluğu gururunu yaşatan Ampute Milli Takımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası Etkinlik Salonu'nda İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarafından misafir edildi. Programda konuşan Mevlüt Uysal, "Ülkemizi sevindirdiler, bugün de bizi ziyarete geldiler. Dünya ikinciliğiniz penaltılarla belirlendi. Penaltılarla belirlenen bir ikinciliği biz dünya birinciliği sayıyoruz" ifadelerini kullandı."GERÇEKTEN BÜYÜK BİR İŞ BAŞARMIŞIZ"

Ampute Milli Takım Futbol oyuncusu Rahmi Özcan, "Biz Avrupa Şampiyonluğu'ndan sonra dünya şampiyonluğu olma parolasıyla yola çıktık. Takım olarak turnuvada farklı skorlarla finale geldik. Çok iyi performans sergilememize ve iyi top oynamamıza rağmen top kaleye girmedi, sağlık olsun. Geçen yıl kaptanın ayağıyla şampiyon olmuştuk. Bu yıl onun ayağıyla şampiyonluk gitti. Başarıda şampiyon takımsak başarısızlıkta da yine beraberiz. Biz başarısızlık olarak adlandırdığımız dünya ikinciliğini Türkiye'ye geldiğimizde fark ettik ki gerçekten büyük bir iş başarmışız. Türk milleti bunun ilgisini ve sevgisini bize gösterdi" diye konuştu.

"İKİNCİLİK GURURU YAŞATTIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ"

Milli Futbolcu Şeyhmus Erdinç ise "Ülkemize bu gururu yaşattığımız için çok mutluyuz. Oraya şampiyonluğa inanmış şekilde gittik. 7 kamp süreci geçirdik, zorlu süreçlerden geçtik. Şanssızlıkla kaçırılmış bir dünya kupası. Ama biz ülkemize ikincilik gururu yaşattığımız için çok mutluyuz" ifadelerini kullandı."HEDEF 2019 AVRUPA ŞAMPİYONASI"

Milli futbolcu Serkan Dereli de, "Şampiyon olmayı çok istedik. Bu parolayla çıktık yola. Her maçta gayet iyi oynadık, goller attık. Ama son maçta top kaleye girmedi. İnşallah 2019'da Avrupa Şampiyonası var. Orada şampiyon olarak tamamlayacağız" sözlerini kullandı. 

Programın sonunda İBB Başkanı Mevlüt Uysal dünya ikincisi olan sporculara hediyelerini takdim etti.

 

 

Yorumlar

4
 • ercan turan

  5 ay önce Şikayet Et helal olsun size kaptanım sana hakkımı helal ediyorum sende helal et gözlerinden öpüyorum sizinle gurur duyuyorum
 • Vatandaş

  5 ay önce Şikayet Et Helal olsun gardaşlarımıza.
 • bozoklu6600

  5 ay önce Şikayet Et Asıl A MİLLİ takımımız bu arkadaşlar işte. Bu vatanın gerçek evlatları aşkla coşkuyla vatanını insanını mutlu etmek için oynayan gerçek yiğitler. Helal olsun sizlere
 • Cansınız

  5 ay önce Şikayet Et Sizlerin o aslan yüreklerinizden öpüyorum... Yürek varsa tamdır insan, yoksa şekil mühim değil. Harikasınız
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.