Haber 7

Nihat Özdemir, TFF Başkanlığı için adaylığını açıkladı

TFF Başkanlığı için adı geçen isimlerden Nihat Özdemir, 3. Lig kulüpleriyle iftar yemeğinde buluştu ve aday olacağını resmen duyurdu.
GİRİŞ 17.05.2019 00:49 SPOR
Metin Boyutu
Nihat Özdemir, TFF Başkanlığı için adaylığını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun ( TFF) 1 Haziran'da Ankara'da yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkan adaylığı için Nihat Özdemir resmen düğmeye bastı.

 

 

3'üncü Lig Kulüp Başkanlarına bir iftar yemeği veren Nihat Özdemir'e başkan adaylığı için büyük destek verildi. 50'nin üzerinde kulüp başkanının katılımı ile İstanbul'da gerçekleşen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Nihat Özdemir, Yıldırım Demirören dönemindeki başarılı işlere devam edeceklerini belrterek, "Hizmette kusur etmedik. Dertlere elimizden geldikçe çare olmaya çalıştık. Tesis yardımları için bütün kulüplere destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Hepinizin bildiği gibi deplasmanlara giderken önemli derecede yol masraflarınız olmaktadır. O masraflara katkıda bulunsun diye bütçemizden gerekli ödenekleri ayırdık. İnşallah yeni yılda da birkaç gün içerisinde bütçemizi bağlayıp sizin huzurunuzda genel kurulda sunacağız.  Eşit miktarda destek olma prensibini hep koruduk, korumaya da devam edeceğiz. Kimseyi kayırmadık. Kimsenin hakkını kimseye yedirtmemeye çalıştık. İçinizden bazı takımlar direkt üst lige çıktı. Kimi play off oynuyor. Bazı takımlarımız da işin üzücü tarafı bulundukları liglere veda etti. İnşallah bu takımlarda veda ettikleri liglere kısa sürede geri dönerler" diye konuştu.

"SİZLERİN SORUNLARINI BÜYÜK DİKKATLE DİNLEDİK"

 

 

Yaptıkları toplantıların önemli kısmında alt ligleri konuştuklarını ifade eden Özdemir, "Her toplantının nerdeyse 4'te 1 zamanını amatörlere, 3'üncü ve 2'nci liglere ayırdık. Sizlerin de dediği gibi Cengiz Zülfikaroğlu, Ali Düşmez ve Erhan kardeşimiz hakikaten sizlerin bütün sorunlarının yönetime taşıdılar. Uzun uzun tartıştık. Bütün yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım başta Sayın Demirören olmak üzere sizlerin sorunlarını büyük dikkatle dinledik. Elimizden gelen destekleri de yaparak bugünlere geldik. Yeni yönetimimizle sizlerin sorunlarına önemli yer vereceğiz. En büyük sıkıntılarımız, iki tane büyük nokta var. Birincisi tesis, diğeri ise finansal yapı. Elimizden geldikçe futbolun pastasını büyütmeye çalışacağız. En büyük kaynağımız Dijitürk'ten gelen kaynaktır" ifadelerini kullandı.

"SPOR; KARDEŞLİK, BAĞLILIK VE SEVGİDİR" 

Alt liglerdeki takımların her zaman yanlarında olacaklarını söyleyen Nihat Özdemir, "Merak etmeyin, federasyonu hep birlikte yöneteceğiz.  Siz bizim en önemli parçamızsınız. Biz inanıyoruz ki spor, futbol kardeşliktir. Birbirine bağlılıktır, sevgidir. Birbirine saygıdır. Bundan hiçbir zaman ödün vermemeliyiz. Dönem dönem sıkıntılar oluyor. Olmalıdır da. Ancak bu sıkıntıları kalıcı olmadan, kısa zamanda barış içerisinde çözmemiz gerektiğine inanıyorum. Her zaman yanınızda olacağız. Yeni yönetimde ilgili arkadaşlarımız sizlerle direkt temasta olacaklar. Dertlerinizi, sıkıntılarınızı çözmek için elimizden gelen, bütün gayreti göstereceğimize sizlerin huzurunda söz veriyorum" şeklinde konuştu.

Kulüp Başkanları da iftarda söz alırken Nihat Özdemir'in başkanlığı için desteklerini açıkladılar. Öte yandan Özdemir'in, seçimlere tek aday olarak girmesi bekleniyor.

Yorumlar

17
 • mustafa

  5 ay önce Şikayet Et Şampiyon olma sırası artı Fenerbahçe'de
  Toplam beğeni
 • benden bu kadar

  5 ay önce Şikayet Et Nihat Özdemir 3. havalimanını üstlenen şirket parayada ihtiyacı yok temiz adamdır.Ama futboldan anlayan tarfsız profosyonellerin yönetmesi gerekir
  Toplam beğeni
 • gerçekler.

  5 ay önce Şikayet Et Şu İş adamları , bıraksınlar artım Türk Futbolunun yakasını. gitsinler işlerine güçlerine baksınlar. Basketbolda olduğu gibi, Futbol da da ; Futboldan anlayan, Futbolcu olan, Gönüllerde taht kurmuş, Türk Futboluna hizmet etmiş , Futbolun ve Futbolcunun derdini bilen emektar Futbolcular gelsin. Mesela : Oğuz ÇETİN, Aykut KOCAMAN, Ertuğrul SAĞLAM, gibi v.s.
  Toplam beğeni
 • Abdullah

  5 ay önce Şikayet Et Saffet sancaklı illaki futbolcu biri olsun diyordu şimdi neden sesi çıkmıyor yada mendisi aday olmuyor, merak ediyorum.
 • alp-eren

  5 ay önce Şikayet Et basketbol da hidayet var başarı var futfolda neden iş adamları var işi ehline vereceksin sergen hamit ridvan yildiray gibi isimlerden olabilir takimlar 10 yabancı ile sahaya çıkıyor disiplin başarı yeni nesil yerli futbolcu yok neden yanlis yönetim den yeter artık paraları aklayacak insanlar istemiyor uz spor bu milli olarak futbol oynamis birisi gelmeli nokta
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.