Haber 7

'Türk futbolcuların sözleşmesi TL'ye dönecek'

Başakşehir başkan ı Göksel Gümüşdağ, Türk futbolcu sözleşmelerinin dövizden TL'ye çevrileceğini açıkladı.
GİRİŞ 14.09.2018 18:34 SÜPER LİG
Metin Boyutu
'Türk futbolcuların sözleşmesi TL'ye dönecek'

Gümüğdağ'ın açıklaması şu şekilde:

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugün Resmi Gazete’de yayınlanan “Dövizle yapılan sözleşmelerin otuz gün içerisinde TL’ye çevrilmesi” ile ilgili 85 no’lu Cumhurbaşkanlığı kararına katılıyor ve futbol sektörünün çok ihtiyacı olduğu bu karar için teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Hazine ve Maliye Bakanımızın ekonomik reform yolunda atmış olduğu bu adımın sonuna kadar arkasındayız.

Türk milletinin kenetlendiği şu günlerde tüm kulüplerimizin ivedilikle bu kararı uygulayacağının ve Türk oyuncularla döviz üzerinden yapılan sözleşmelerin Türk Lirası’na çevrilmesi gerektiğinin hiçbir tartışmaya mahal vermeyecek şekilde açık ve net olduğunu belirtmek isterim.

 

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Göksel GÜMÜŞDAĞ

Yorumlar

28
 • berber

  7 ay önce Şikayet Et türk futbolcular çok kazanmıyor ki asıl döviz yabancılar da. Yabancıların alacağını da tl ye çevirin kabul etmezlerse vergileri yükseltin
 • Aspirin

  7 ay önce Şikayet Et Bu gibi küçük düşünceler günü kurtarmaktır çözüm üretim
 • Yunus Emre Tekeli

  7 ay önce Şikayet Et Türk Futbolunun yeniden kalkınması için bir fırsat yabancı futbolculara da ₺ üzerinden sözleşme yapın
  Toplam beğeni
 • zakir koca

  7 ay önce Şikayet Et yabancılarınki niye TL ile ödenmiyormuş yazık
  Toplam beğeni
 • Rambo

  7 ay önce Şikayet Et A guzel arkadaslar burda ,vatandasi ilgilendiren ne varki ,siz bakanlik olarak devletin ihalelerini yani karsiligi vergi dir,dolardan tl cevirseniz mesala dolar kuru 3,5 tl iken bugun odemeler 6 kusur tl den odenmiyormu?
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.