Haber 7

2. Türk - Moğol çalıştayı İstanbul'da

İstanbul Üniversitesi, Moğol Devlet Üniversitesi ile birlikte 16-17 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul'da “II. Türk-Moğol Tarih Çalıştayı: Türk-Moğol Tarihçiliğinin Sorunları" başlıklı bir toplantı düzenliyor.
GİRİŞ 16.05.2018 12:29 Tarih ve Fikir
Metin Boyutu
2. Türk - Moğol çalıştayı İstanbul'da

İstanbul Üniversitesi, Moğol Devlet Üniversitesi ile birlikte 16-17 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul'da “II. Türk-Moğol Tarih Çalıştayı: Türk-Moğol Tarihçiliğinin Sorunları" başlıklı bir toplantı düzenliyor. Birincisi Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da yapılan bu toplantının amacı, alanında uzman Türk ve Moğol tarihçilerin bir masa etrafında bilgi paylaşımı, fikir alışverişinde bulunması ve iki tarafın ortak geçmişine dair tarih yazımında karşılaşılan sorunların ortaya konulmasıdır.

 

Türk ve Moğol hükümetleri tarafından desteklenen ve ikili ilişkilerde yeni bir dönemin başlangıcı bu toplantının açılışı, Moğolistan'ın Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan tarafından yapılacaktır. Moğolistan'dan 10, Türkiye'den 20 akademisyenin katılacağı bu uluslararası toplantı TİKA tarafından desteklenmektedir.

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.