Haber 7

F-35'te tarih belli oldu! Resmi davet yapıldı

TÜRKİYE’nin, Rusya’dan S-400 hava savunma füzeleri almasına tepki olarak bazı ABD’li senatörlerin Türkiye’ye verilmesine karşı çıktığı beşinci nesil F-35A müşterek saldırı uçağının (Joint Strike Fighter) 21 Haziran’daki ilk teslimatıyla ilgili resmi davet, ilgili Türk makamlarına geldi.
GİRİŞ 03.06.2018 02:56 TEKNOLOJİ
Metin Boyutu
F-35'te tarih belli oldu! Resmi davet yapıldı

F-35’lerin ana üreticisi Lockheed Martin resmi davet yazısında, “Lockheed Martin olarak 21 Haziran 2018 tarihinde Fort Worth’ta gerçekleştireceğimiz ‘Türkiye Cumhuriyeti F-35 Teslimat Töreni’nde sizleri yanımızda görmekten mutluluk duyacağız” denildi. 

Davet yazısında 21 Haziran günü önce resepsiyon ardından da ilk uçağın teslim töreninin yapılacağı belirtildi. Türkiye’ye teslim edilecek ilk F-35A, pilot eğitiminin tamamlanmasından sonra Kasım 2019’da Türk Hava Kuvvetleri’ne katılacak. Diğer uçaklar da belirli aralıkla gelmeye başlayacak. 

 

 

Yorumlar

18
 • Vatandaş rıza

  7 ay önce Şikayet Et Umarım vermezler, Verseler dahi Hiçbir zamanda senin olamaz ,çünkü Yazılım onlarda olduğundan tek tüşla işlevsiz kalırda ondan, Türkiyem kendi başının çaresine bakmalı, Bilimi teknolojiyi Arge yi bu ülkeye getirmekten başka seçenegimiz yok, işimiz çok çok zor.
 • Pahalı

  8 ay önce Şikayet Et Bu uçağın bakım maliyetleri çok çok pahalı üstelik yazılım bize ait değil!! Su tipi içi boş uçaklara milli yazılım yüksek
  Toplam beğeni
 • isimsiz

  8 ay önce Şikayet Et f35 olduysa rusyayla askeri anlaşmalar bitirilmiştir herhalde. rusyayla yakın askeri ilişki içinde olan birine bu uçağı vermezler.
  Toplam beğeni
 • hasan

  8 ay önce Şikayet Et abd nin istemediği hiçbir yeri vuramayız bu uçaklarla çünkü yazılımları siyonistlere ait. rusya yazılımı ortak uçaklar üretiyor yani su tipi uçak yapabiliriz ruslarla birlikte çünkü rusya tüm uçaklarında teknoloji paylaşımını kabul ediyor ve ruslar komşumuz biz yanarsak onlar da yanar ama abd bölgeyi büyük israil için yakmaya çalışıyor.
  Toplam beğeni
 • cad

  8 ay önce Şikayet Et Yazılıma kesinlikle dokunulamıyor, uçağın pilot dışında yönetilinebileceğinden şüpheliler. Kendi mühimmatımızı yüklemek istersek üretici firmayla temasa geçip izin almak gerekiyor. Rusya ise direk yazılımı açık istenilen mühimmatın yüklenebileceği direk boş uçak şeklinde bir proje sundu f35 e denk . Büyük ihtimal onlara dönüş olacaktır ilerleyen zamanda
  Toplam beğeni
  • GLLLLL

   8 ay önce Şikayet Et F16 nın da yazılımına da dokunulamıyor du ama dokunuldu.. bizim yetenekli mühendislerimiz o uçağı bir kaç ayda her şeyiyle milli yaparlar
   Toplam beğeni
  • cam

   8 ay önce Şikayet Et Bence de Rusya'yla ortak üretim yapalım.
   Toplam beğeni
  • hatamsa

   8 ay önce Şikayet Et yazılımı verseler bile o yazılımı çözecek kadar bilgili, zeki insanı bu ülkede tutarlar mı?
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.