Haber 7

Müjde geldi! Yerli motorda dev adım!

Türkiye'nin yıllardır beklediği yerli motorda dev adım atıldı. Motorun ana kalbini oluşturan çekirdek motorun imalatı tamamlandı ve ilk ateşleme başarıyla gerçekleştirildi.
GİRİŞ 11.06.2018 00:34 TEKNOLOJİ
Metin Boyutu

Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Türkiye'nin yıllardır beklediği müjdeyi verdi. Yerli motor projesinin en önemli kısmı olan çekirdek motorun imalatı başarıyla tamamlandı.

İLK ATEŞLEME BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Milli helikopterimiz T625’e yerli motor geliştirme projesinde, motorun ana kalbini oluşturan çekirdek motorun ön prototip imalatı tamamlandı ve ilk ateşleme başarıyla gerçekleştirildi.SELÇUK BAYRAKTAR'DAN MESAJ VAR!

İlk ateşlemenin başarıyla tamamlanmasının ardından BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Milli türbin motorumuzun stratejk sınıftaki İHA'ları da uçuracağını açıkladı.

Bayraktar'ın yerli motorla ilgili mesajında,  ''Adım adım; Havacılıkta yeniden diriliş. Semalarımızda kuşlar gibi Tümüyle bağımsız ve özgür'' ifadeleri yer aldı.

(Haber7)

Yorumlar

68
 • selman

  9 ay önce Şikayet Et Benim ağabeyim jet motorunu kendi imkanlarıyla 2 yıl önce yaptı ve çalıştırdı. Bu kadar argeyle çok geç kalındı. Yotube deki videolerda yapılan videoların görüntüleri var.
  Toplam beğeni
  • Hasan Ali

   9 ay önce Şikayet Et Sadece yapmak evet çok kolay garajda yaparsın. Ancak bakım dayanıklılık maliyet yakıt tüketimi verimlilik uluslararası standartlarda olmazsa ya zarar edersin ya batarsın.
   Toplam beğeni
 • ümit

  9 ay önce Şikayet Et chpliler heykel diksin.durmak yola devam
  Toplam beğeni
 • Osmanlı

  9 ay önce Şikayet Et Kılıçdaroğlu ve İnce ye kapak olsun.
  Toplam beğeni
 • öncevatan

  9 ay önce Şikayet Et Herşeyin bir ilki vardır tebrikler.
  Toplam beğeni
 • bülent

  9 ay önce Şikayet Et hepsi olacak inşallah,
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.