Haber 7

Golf alacaklara kötü haber!

Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü sebebiyle Volkswagen Golf R 2.0 TSI 310 PS modeli, Eylül ayı itibariyle 10 beygir güç kaybederek 300 beygir olarak üretilmeye devam edecek.
GİRİŞ 05.07.2018 15:36 TEKNOLOJİ
Metin Boyutu
Golf alacaklara kötü haber!

Alman marka Volkswagen’in halihazırda ülkemizde de satışta olan VW Golf R modeline yeni düzenleneme geliyor. Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) kapsamında 10 beygir gerileyecek olan Golf R, Eylül ayından itibaren 300 beygirlik yeni haliyle yollarda olacak. Aracın güç çıkışında bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.WLTP testi nedir? (Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü)

Otomobil üreticilerinin tabi olduğu ve en son 1997 yılında güncellenen NEDC (New European Driving Cycle) ölçüm kriterinin yerine 1 Eylül 2017 tarihinde WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure – Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü) ölçüm metodu hayata geçti. WLTP ile birlikte gerçeğe daha yakın yakıt tüketim değerleri ve emisyon ölçümleri ortaya çıkıyor.

 

Seat Leon Cupra 300 modeli de nasibini almıştı

Geçtiğimiz günlerde Seat Leon Cupra 300 modeli de Küresel Uyumlu Hafif Araç Test Prosedürü kapsamında 10 beygir güç kaybetmişti. Aracın ismi Seat Leon Cupra 290 olarak değiştirilecek.

Golf R 2.0 TSI 310 PS ülkemizde de satışta

Alman markanın sevilen modellerinden Golf R, Golf R 2.0 TSI 310 PS 4MOTION DSG donanımıyla ülkemizde 74.400,00 € fiyatıyla satışta.

Eylül ayında devreye girecek olan 10 beygir düşürme operasyonu Türkiye'deki Golf R modellerini de etkilemesi bekleniyor.

Yorumlar

5
 • Golf

  8 ay önce Şikayet Et Bak şimdi ya... bütün hayatım altüst oldu... Demek 10 beygir yok artık... Olamaz böyle bir şey yaaaaa... Yürü git leeeeeeen...
 • kadir fani

  8 ay önce Şikayet Et zaten alamıyoruz. bir sıkıntı yok.
  Toplam beğeni
 • haktan tanrıöver

  8 ay önce Şikayet Et dalga geçiyorsunuz resmen...
 • ALi

  8 ay önce Şikayet Et Çok üzüldüm gerçekten 1.6 dizelini bile alamıyorum ama olsun yine de üzüldüm
  Toplam beğeni
 • Mehmet Fatih

  8 ay önce Şikayet Et Gerçekten kötü haber bende almam 75000 Euro'ya artık.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.