Haber 7

Elon Musk durmuyor! Yeni projesini açıkladı

Teknoloji dünyasının en çok konuşulan kişilerinden biri olmayı başaran Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk yeni projesini Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile duyurdu
GİRİŞ 12.07.2018 17:05 TEKNOLOJİ
Metin Boyutu
Elon Musk durmuyor! Yeni projesini açıkladı

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk, yeni projesini kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu

Özellikle Twitter hesabı hayli hareketli olan Musk, geçtiğimiz günlerde mağarada mahsur kalan Taylandlı çocuklara yardım projesinin ardından, şimdi de Michigan’ın kirli su problemini çözmek için kolları sıvadığını duyurdu.

 

Musk, "Hey Elon. İnsanlar Michigan'daki Flint şehrine temiz su sağlamanın mümkün dahi olmadığını söylüyor. Öyle bir gücün yokmuş" sorusu üzerine şu cevabı verdi: 

“Flint’te bulunan birçok ev zaten güvenli su kullanıyorlar ama hükümetin yaptığı testlerin sonuçlarıyla inançlarını kaybetmiş durumdalar. Bölgedeki birçok ev halen aykırı durumda. Sorunlu evlere filtreler eklemek için Flint’e bir hafta sonu operasyonu düzenleyeceğiz. Böylece bölgedeki insanların bakış açısını olumlu yönde değiştirebiliriz.” 

Yorumlar

4
 • beka

  8 ay önce Şikayet Et bu adam başkan olur buraya yazıyorum...
 • Ömer

  8 ay önce Şikayet Et Su filtresi mi? Şaka gibi. . Adamlara ekonomi batmış.. Belediye suyu filtre yapacak tesise sahip değil.. vatandaş filtre alacak paraya.. Elon Musk ise filtre dağıtmaya bahsediyor.. Şaka gibi..
  Toplam beğeni
 • Vatandas

  8 ay önce Şikayet Et Yatagini yorganın kadar demiş atalarımız doğru demişler, i l erişe bizde ya p arız inşallah.
 • Ali

  8 ay önce Şikayet Et Bizim projelerin yanında onunki oyuncak kalır :)
  • Adem BEY

   8 ay önce Şikayet Et Bu kadar hızlı proje üretip gece gündüz üzerinde heycan la çalışan ..ve üstelik zarar etmesine rağmen durmadan yeni proje ureten yer altı hızlı metroyu da kısa sürede bitirmesine rağmen..iç nefes almadan yürüyen bir adam Türkiye de böyle bir bilim adamı göstersene bana..Çocuklar için Denizaltıyı bile 3 günde tasarlayıp üretip gönderdi..biz daha orman yangınını üç günde söndüremiyoruz. Hayal dünyasında yüzmiyelim Türkiye de küçük bir sanayi var oda montaj ileri teknolojik Argesi yapan tek bir firma yok.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.