Haber 7

Türk genci Apple'ın bir açığını daha yakaladı

Kahramanmaraş'ta, Apple'ın bazı uygulamalarındaki güvenlik açığını tespit ederek firmanın "onur, teşekkür ve kredilendirme" listelerine giren lise öğrencisi Yiğit Can Yılmaz, "Safari View Controller" uygulamasında da güvenlik açığı saptadı. "Apple'nin güvenlik takımı yaptığı araştırmanın ardından sorunun düzeltilmesi için çalışmalara başladı ve dün gece bu açığı iOS 12.1.1 güncellemesiyle düzeltti" diye konuşan Yılmaz, "Bunla ilgili olarak Apple firmasının teşekkür listesine alındım" dedi.
GİRİŞ 07.12.2018 06:11 TEKNOLOJİ
Metin Boyutu
Türk genci Apple'ın bir açığını daha yakaladı

Kahramanmaraş'ta, 17 yaşındaki lise öğrencisi Yiğit Can Yılmaz bir kez daha Apple yöneticilerinin gündemine girmeye başardı. 

 

 

Apple'ın sesli asistanı "Siri" ve web tarayıcısı "Safari" ile müzik ve film oynatıcısı "iTunes"daki güvenlik açıklarını tespit ederek düzeltilmesini sağladığı için firmanın "onur, teşekkür ve kredilendirme" listelerine alınan Süha Erler Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Yılmaz, "Safari View Controller" uygulamasındaki güvenlik açığını da tespit ederek firma yetkililerine bildirdi.

APPLE'IN TEŞEKKÜR LİSTESİNE ALINDI

Yılmaz'a "konuyla ilgili araştırma yapacaklarını" ileten firma yetkilileri, ardından sorunun "iOS 12.1.1" güncellemesiyle çözüldüğünü ve kendisini tekrar "teşekkür" listesine aldıklarını söyledi.

 

 

YILMAZ'IN İKİNCİ ÖNEMLİ TESPİTİ

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ikinci kez Safari uygulamasıyla ilgili sorun tespit ettiğini dile getirdi.

Twitter ve benzeri programlardaki linkler tıklandığında, Safari üzerinden açılan web sayfasının güvenlik denetiminde açıklar olduğunu belirlediğini ifade eden Yılmaz, "Ben bu sorunu Apple'ın genel merkezine e-mail yoluyla ilettim. Apple'ın güvenlik takımı, yaptığı araştırmanın ardından sorunun düzeltilmesi için çalışmalara başladı ve dün gece bu açığı iOS 12.1.1 güncellemesiyle düzeltti. Bununla ilgili olarak Apple firmasının teşekkür listesine alındım." şeklinde konuştu.

Yorumlar

18
 • trt

  10 ay önce Şikayet Et memleket kurtuldu haydi bakalım
 • india

  10 ay önce Şikayet Et zaten o gencimize teşekkürle beraber ödeme yapılmıştır apple bunu boş geçmez
  Toplam beğeni
 • Dolapdereli Sabri

  10 ay önce Şikayet Et kuru kuru teşekkür mü ediyorlar? Bir telefon hediye etsinler zaten servet değerine yükseldi yeni modeller araba fiyatı.
  Toplam beğeni
  • Kemal

   10 ay önce Şikayet Et Merak etme onlar bizim aç firmalar gibi davranmazlar adamlar markanın herşeyine önem veriyorlar.
 • Asım

  10 ay önce Şikayet Et Milletin fikirlerini toplayarak ürettikleri cihazı yüksek paralar ödeyip alıyorlar... Bir de hatalarını bulup seviniyorlar ve övünüyorlar. Türk malı bir cihazın hatasını bulsa şikayet eder, iade eder, Dalga geçer.
  Toplam beğeni
 • ege20paris

  10 ay önce Şikayet Et Yetmez
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.