Haber 7

İnternet paylaşmaya ek ücret geliyor mu?

Turkcell, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı yapan müşterilerinden "Hızlı Giriş" teknolojisi üzerinden giriş yapmaları halinde, herhangi bir ücret talep edilmeyeceği açıklamasında bulundu.
GİRİŞ 25.12.2018 21:08 TEKNOLOJİ
Metin Boyutu
İnternet paylaşmaya ek ücret geliyor mu?

Turkcell, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı yapan müşterilerinden "Hızlı Giriş" teknolojisi üzerinden giriş yapmaları halinde, herhangi bir ücret talep edilmeyeceği açıklamasında bulundu.

 

Turkcell'den yapılan açıklamada, şirket olarak öncelikli amaçlarının müşterilerinin değişen kullanım alışkanlıkları ile aynı doğrultuda gelişen yeni taleplerine uygun çözümler üretebilmek olduğu bildirildi.

Son dönemde müşterilerinin yoğun şekilde, "Kişisel Erişim Noktası" (hotspot) özelliğini kullanırken, yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunları yaşanmasını engelleyen bir seçenek talep ettiklerin belirtilen açıklamada, 15 Ocak'tan itibaren yeni bir uygulamanın hayata geçirileceği kaydedildi.

 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'GÜVENLİ PAYLAŞIM...'


"Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenli hale getiren 'Hızlı Giriş' teknolojisi üzerinden hotspot yapma özelliği sayesinde, müşterilerimiz güvenli bir şekilde kişisel internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler. Bunun için müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya 'Hızlı Giriş' teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.

'EK ÜCRET OLMAYACAK'


Hotspot ile farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin tüketimini takip ve kontrol edemeyen, bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor. Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla 'Hızlı Giriş' üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü gibi, aylık 9 TL'ye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB'lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek. Bu 2 GB'lık ek paketin kullanım durumu Hesabım uygulaması üzerinden takip edilebilecek. Ayrıca bu müşterilerimiz, 30 günlük süre içerisinde 2 GB'lık paylaşım internetleri sona erdikten sonra ek ücret ödemeden tarifelerindeki interneti paylaşmaya devam edebilecekler.

15 Ocak'tan itibaren geçerli olacak söz konusu yenilikler sayesinde müşterilerinin kişisel internetlerini paylaşırken ortaya çıkabilecek olası güvenlik risklerine karşı korunması ve mobil internet paylaşımlarını daha detaylı şekilde takip edebilmelerinin sağlanmasının amaçlandığı vurgulanan açıklamada, Turkcell'in hotspot konusu da dahil olmak üzere müşterilerinden gelebilecek her konudaki yeni öneri ve talepleri her zaman dikkate alarak, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüreceği belirtildi.

Yorumlar

21
 • Görele

  5 ay önce Şikayet Et Bu iş milletin eyvallah diyeceğini zannetmiyorum Turkcell in kapısına bu millet dayanır biriside ben olurum oto cam filminde olduğu gibi bu işlerden vazgeçilmesin öneririm.
  Toplam beğeni
 • Tatanga54

  5 ay önce Şikayet Et Bu dedikoduları kim çıkarıyor anlamıyorum..Yani neye benziyor bu?"Bakkaldan 2 ekmek al ama ekmeği sadece sen ye kimseyle paylaşma" demek.Böyle saçmasapan bir uygulama daha doğrusu söylenti kabul edilebilir mi??
  Toplam beğeni
 • Xyz

  5 ay önce Şikayet Et Milletin cebinden parasini almak için gelistirilmis yeni bir yöntem
  Toplam beğeni
 • Xxxx

  5 ay önce Şikayet Et Baya kıvırmışlar bi cacik anlamadım para alıyorlarmı almıyorlarmı okuyan biri cevap versin lütfen
  Toplam beğeni
  • Düzceli

   5 ay önce Şikayet Et Alıyorlar aradım Turkcell'i. Hayırlı olsun.
 • emirbey025

  5 ay önce Şikayet Et arkadaşlar turkcell tepkinizi verin sözde yerli en pahalı fatura hizmet onlarda nasıl yerlilik bu elin gavur vadofonu ondan daha uygun fiyatları hep bizim milli denilen gavurlar yukseltiyor bizleri kaz olarak görüyorlar bunlarmı milli allah aşkına ben dün 16 senelik turkcellden çıktım vadofoneye geçtim sabahtan beri arıyor müşteri hizmetleri geçiş daha tamamlanmadı bu gun vadofonden mesaj geldi numara tasımam oanylanmış ayın 28 de gerçekleşcek turkcellde bu yuzden bildirim gitti ya arayıp duruyor sizde tepkinizi dile getirin ne olur yoksa cok diz doveriz ne verirlerse kabul edip durursak başımızı ezerler
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.